Tik po nuožmaus mūšio Dramblio Kaulo Krantą palaužę lietuviai – A grupės nugalėtojai

Lietuvos rinktinė (2-0) antrajame olimpinės atrankos mače turėjo daug vargo, tačiau galiausiai į turnyro pusfinalį žengia iš A grupės pirmosios vietos.

Kazio Maksvyčio vyrai tik po nuožmaus paskutinių sekundžių trilerio 97:93 (24:18, 23:24, 18:30, 32:21) nukovė Dramblio Kaulo Kranto krepšininkus (0-1).

Olimpinės atrankos pusfinalis vyks naktį iš penktadienio į šeštadienį. Jame mūsiškiai susidurs su B grupės antrąja komanda, kuri paaiškės kitame grupės etapo ture.

Mačas su Afrikos žemyno atstovais prasidėjo sunkiai – varžovai kurį laiką pirmavo, tačiau puolime ledus pralaužę lietuviai po pirmojo ketvirčio jau buvo priekyje 24:18. Nors antrajame kėlinyje atotrūkis tapo dviženklis (40:29), nesėkminga pirmosios dalies pabaiga iš turėtos persvaros paliko tik 5 taškus – 47:42.

Prabėgus pusei trečiojo kėlinio, varžovai galutinai prisivijo lietuvius ir trapų pranašumą turėjo tai vieni, tai kiti. Prastas ketvirčio finišas lėmė 7 taškų deficitą žengiant į lemiamą atkarpą – 65:72.

Prie nesėkmių virtinės netrukus prisidėjo ir nesportinė Luko Lekavičiaus pražanga (65:74). Tuomet lyderystės ėmėsi Domanto Sabonio bei Mariaus Grigonio tandemas (77:78), bet po to sekė šio dueto dvi nesportinės pražangos, vėl nubloškusios mūsiškius atgal – 77:83. Pamažu lietuviai naikino skirtumą, kol likus pusantros minutės D. Sabonis atstatė lygybę (90:90), o L. Lekavičius netrukus pataikė gyvybiškai svarbų dvitaškį – 92:90. Po minutės pertraukėlės oponentai smeigė tritaškį, tačiau tuo pačiu atsakė L. Lekavičius (95:93). Varžovams nebepavyko suregzti rezultatyvaus išpuolio, tad dramatiška pergalė galiausiai priklausė lietuviams.

Sunkų triumfą šįsyk nukalė lyderių kvartetas – D. Sabonis (22 tšk., 9 atk. kam., 24 naud. bal.), M. Grigonis (18 tšk., 7 rez. perd., 18 naud. bal.), E. Ulanovas (10 tšk., 8 atk. kam., 4 rez. perd., 22 naud. bal.) bei L. Lekavičius (13 tšk., 12 naud. bal.).

Lietuva: Domantas Sabonis 22, Marius Grigonis 18, Lukas Lekavičius 13, Edgaras Ulanovas 10, Ąžuolas Tubelis 9, Donatas Motiejūnas 7, Rokas Jokubaitis 6.

Dramblio Kaulo Krantas: Deonas Thompsonas 18, Jeanas Philippe’as Dally 15, Nisre Zouzoua 13, Solo Diabate ir Assemianas Moulare po 12, Lionelis Kouadio 8, Vafessa Fofana 7, Amadou Sidibe 6.

dar pakrautumem

dar pakrautumem portretas
kokiam skeletu krantui ar zanzibarui

Manau

Manau portretas
Maksvytį reikia keisti. Štabas gal 10 štukų, o naudos jokios.

Atsargiai klausiu

Atsargiai klausiu portretas
Gal kas nors turite ir galėtumėte įdėti į puslapį didžiojo stratego pergalių sąrašėlį už praėjusius 10 metų ?