Lietuva tapo jaunimo olimpinių žaidynių krepšinio turnyro čempione

2014-08-26 14:19
nanjing2014.org nuotr.

Tryliktą pergalę iš eilės II-ųjų vasaros jaunimo vasaros olimpinių žaidynių Kinijoje krepšinio 3x3 (trys prieš tris) turnyre iškovojo bei aukso medalius laimėjo Lietuvos vaikinų rinktinė.

Antradienį turnyro finale pirmą vietą A grupėje užėmę Lietuvos krepšininkai 18:16 privertė pasiduoti sidabro medalininkais tapusius Prancūzijos bendraamžius, kuriuos grupės varžybose įveikė tokiu pačiu dviejų taškų skirtumu - 19:17.

Finaliniame mače 7 taškais prie pergalės prisidėjo Justas Vazalis, 6 - Martynas Sajus, 5 - Kristupas Žemaitis, o Jonas Lekšas taškų nepelnė.

9 taškus varžovams pelnė Lucas Dossoulier'as, 3 - Teddy'is Cheremond'as, po 2 - Elie'is Fedensieu bei Karimas Mouliomas.

Vaikinų krepšinio turnyro bronzos medalius iškovojo Argentinos ekipa, mažajame finale 17:14 privertusi pasiduoti Rusijos komandą.

Be Lietuvos krepšininkų, jaunimo vasaros olimpinėse žaidynėse Kinijoje du aukso apdovanojimus Lietuvai iškovojo plaukikė Rūta Meilutytė, sidabrą - kanojininkas Vadimas Korobovas bei plaukikas Povilas Strazdas, dviejų bronzos apdovanojimų savininke tapo tenisininkė Akvilė Paražinskaitė, o vieno - šiuolaikinės penkiakovės atstovas Dovydas Vaivada.