Trileryje iki paskutinės sekundės – persvarą iššvaisčiusios „Barcos“ triumfas

Dramatišką pergalę Eurolygoje iškovojo „Barcelona“ (4-2).

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai namuose 81:80 (21:19, 18:17, 23:13, 19:31) įveikė Stambulo „Fenerbahče“ (5-1) krepšininkus, kuriems tai buvo pirmasis pralaimėjimas.

Rokas Jokubaitis per 22 minutes surinko 8 taškus (2/4 dvit., 0/1 trit., 4/4 baud.), po 2 atkovotus bei 2 prarastus kamuolius, rezultatyvų perdavimą, perimtą kamuolį, pražangą, 3 išprovokuotas pražangas ir 9 naudingumo balus.

Jeigu rungtynės pirmoje pusėje klostėsi apylygiai ir po 20 minučių „Barca“ turėjo vos 3 taškų pranašumą (39:36), tai trečiajame kėlinyje katalonai perlaužė rungtynes spurtu 23:13 ir prieš lemiamą ketvirtį susikrovė 13 taškų pranašumą (62:49).

Po Jokubaičio dvitaškio ketvirtojo kėlinio pradžioje „Barcos“ persvara buvo išaugusi iki 15 taškų (64:49), tačiau „Fenerbahče“ nepasidavė bei po spurto 27:14 ir likus minutei po Meliho Mahmutoglu tritaškio sumažino skirtumą iki 2 taškų (76:78).

Tačiau kitoje atakoje Nikola Kaliničius įsmeigė tritaškį (81:76), Mahmutoglu atsakė dvitaškiu (78:81), Kaliničiaus metimas buvo blokuotas ir „Fener“ turėjo šansą išplėšti pratęsimą, tačiau nesugebėjo išsimesti tritaškio ir „Barca“ triumfavo (81:80).

Barselonos komandai Nicolasas Laprovittola per 26 minutes pelnė 26 taškus (2/3 dvit., 5/8 trit., 7/9 baud.), atkovojo 1 kamuolį, atliko 7 rezultatyvius perdavimus bei surinko 28 naudingumo balus.

Stambulo ekipos gretose išsiskyrė Johnathanas Motley, kurio sąskaitoje per 25 minutes buvo 23 taškai (9/12 dvit., 5/5 baud.), 7 atkovoti kamuoliai, 1 rezultatyvus perdavimas bei 26 naudingumo balai.

„Barcelona“: Nicolasas Laprovittola 26 (5/8 trit., 7/9 baud., 7 rez. perd., 28 naud.), Nikola Kaliničius 14 (2/4 trit.), Mike'as Tobey 13 (5/6 dvit., 7 atk. kam.), Rokas Jokubaitis 8.

„Fenerbahče“: Johnathanas Motley 23 (9/12 dvit., 5/5 baud., 7 atk. kam., 26 naud.), Melihas Mahmutoglu (3/5 trit.) ir Marko Guduričius po 11, Nickas Calathes 8 (2/7 dvit.).