Uostamiesčio klubas tėškė antausį LKL čempionams

„Betsafe-LKL“ čempionato starte Klaipėdos „Neptūnas“ (1-0) pateikė nemenką staigmeną sostinėje. Tris kėlinius pirmavę, tuomet paleidę mačo kontrolę ir atsilikę dviženkliu skirtumu Georgios Vovoro auklėtiniai svečiuose 90:84 (19:12, 17:21, 22:24, 32:27) patiesė čempionų titulą ginantį Vilniaus „Rytą“ (0-1).

Svečiai mačą pradėjo sėkmingiau (7:1), panašiu skirtumu priekyje klaipėdiečiai laikėsi visą pirmąjį ketvirtį, po kurio pirmavo 19:12. Įpusėjus antrajam ketvirčiui „Neptūno“ persvara pasiekė dviženklė ribą (27:17), tačiau vilniečiai sustabdė savo kraujavimą ir pamažu artėjo prie varžovų. Prieš pertrauką „Rytas“ atsiliko per vieną metimą – 33:36.

Visgi sugrįžę iš rūbinės geriau vėl atrodė uostamiesčio krepšininkai (44:35). Nors 9 taškai komandas skyrė ir trečiajame ketvirtyje likus porai minučių (56:47), šeimininkai galingu kėlinio finišu beveik pasivijo oponentus (57:58).

Rezultatą savo naudai pirmąsyk mače čempionai persvėrė ketvirtojo kėlinio pradžioje, tą dėjimu padarė Gytis Masiulis – 64:63. Netrukus šio žaidėjo baudos metimai sostinės ekipai kūrė jau dviženklį atotrūkį (73:63).

Tai nepalaužė svečių, kurie, vedami Desure'o Buie, atkuto ir surengė spurtą 11:1, taip atstatydami lygybę – 74:74. Abi komandos keitėsi rezultatyviais išpuoliais, bet klaipėdiečius prie pergalės kaip reikiant priartino Mindaugo Girdžiūno tritaškis likus minutei (83:78). Vinį į čempionų karstą tolimu metimu smeigė Zane'as Watermanas – 86:78.

Klaipėdos klubui pergalę nukalė siautulingas D. Buie debiutas Lietuvoje. Amerikietis pelnė 26 taškus (4/9 dvit., 3/6 trit., 9/9 baud.) ir surinko 28 naudingumo balus. Z. Watermanas pridėjo 17 taškų.

Pralaimėtojų neišgelbėjo galingos G. Masiulio rungtynės. Lietuvis prie 18 taškų (6/6 dvit., 6/6 baud.) pridėjo 6 atkovotus kamuolius ir sukaupė 24 naudingumo balus.

Vilniečiai šįsyk neturėjo pernai „Neptūne“ rungtyniavusio Igno Sargiūno.

„Rytas“: Gytis Masiulis 18, Margiris Normantas 16, Savionas Flaggas 12, Gytis Radzevičius 10, Ąžuolas Tubelis 8, Stevenas Enochas 7.

„Neptūnas“: Desure'as Buie 26, Zane'as Watermanas 17, Arnas Beručka, Martynas Pacevičius ir Nate'as Johnsonas po 9, Tomašas Pavelka, Deividas Gailius ir Mindaugas Girdžiūnas po 6.

Šiame straipsnyje: LKLkrepšinisNeptūnasrytas