Utenos klubas nesėkme debiutavo FIBA Europos taurės turnyre

2015-10-27 22:50
utenosjuventus.lt inf
basket.ut.ee nuotr.

Utenos „Juventus“ komandai debiutas FIBA Europos taurės turnyre susiklostė nesėkmingai. Pirmosiose L grupės rungtynėse Antano Sireikos ekipa svečiuose 72:81 (19:13, 15:21, 15:17, 23:30) neatsilaikė prieš Estijos čempionę Tartu „TU/Rock“ ekipą.

Pirmuosius taškus šiose rungtynėse Utenos klubui pelnęs Edgaras Želionis atidarė „Juventus“ komandos taškų sąskaitą FIBA Europos taurės turnyre – 3:0. Puikiai gynyboje dirbę uteniškiai per penkias minutes į savo krepšį praleido vos du taškus ir kiek nutolo – 7:2. Po Cahvaughno Lewiso tritaškio svečių pranašumas dar kiek padidėjo (10:4), o dėjimu ataką baigus Pauliui Petrilevičiui bei dvitaškį pelnius Arminui Urbučiui komandas skyrė devyni taškai – 17:8. Kėlinio pabaigoje Estijos čempionai kiek priartėjo, tačiau po pirmųjų dešimties minučių „Juventus“ buvo priekyje – 19:13.

Antrajame kėlinyje sužaidus keturias minutes Egidijus Dimša tiksliai baigė dvi atakas iš eilės ir „Juventus“ vėl susigrąžino devynių taškų persvarą – 27:18. Visgi estai į tai atsakė spurtu 9:2 ir likus žaisti pustračios minutės Antanas Sireika buvo priverstas prašyti pasitarimo, nes svečių pranašumas beveik ištirpo – 29:27. Prasidėjus priešpaskutinei minutei rezultatas tapo lygus (29:29) ir nepaisant Ch.Lewiso ir E.Želionio pastangų toks išliko iki pat didžiosios pertraukos – 34:34.

Trečiojo ketvirčio pradžioje „TU/Rock“ klubas po Mareko Doronino metimo persvėrė rezultatą savo naudai (38:35), tačiau Armino Urbučio ir Rolando Alijevo atakos leido svečiams susigrąžinti persvarą – 43:42. Per likusį laiką komandos sunkiai rinko taškus, tad šiek tiek tiksliau žaidę Estijos čempionai prieš lemiamas dešimt minučių turėjo nežymią persvarą – 51:49.

Paskutinį ketvirtį aikštės šeimininkai pradėjo dviejų minučių spurtu 7:1 ir po Karolio Petrukonio dvitaškio įgijo rekordinę persvarą – 58:50. Nepaisant Spencerio Butterfieldo tritaškio, įpusėjus kėliniui „TU/Rock“ persvara pirmą kartą tapo dviženklė – 66:55. Per likusias tris minutes „Juventus“ komandai pavyko priartėti, tačiau pastangų pergalei jau neužteko. Uteniškiai patyrė nesėkmę rezultatu 72:81.

„Juventus“ ekipai 17 taškų pelnė Chavaughnas Lewisas (tritaškiai 3/7, 4 atk. kam., 4 rez. perd.), po 12 – Arminas Urbutis (dvitaškiai 6/12, 5 atk. kam.) ir Egidijus Dimša (6 atk. kam.), 11 – Edgaras Želionis (8 atk. kam.), 10 – Rolandas Alijevas (5 atk. kam., 7 rez. perd.), 8 – Spenceris Butterfieldas (9 atk. kam., tritaškiai 1/8), 2 – Paulius Petrilevičius.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė Tanelis Kurbas (18 tšk., 10 atk. kam.), Gertas Dorbekas (17 tšk., tritaškiai 3/5) bei Karolis Petrukonis (11 tšk.).