V. Čepukaičio sugrįžimą „Juventus“ pažymėjo sudėtinga pergale Prienuose

2015-03-19 20:30
utenosjuventus.lt inf
Vytauto Petriko nuotr.

Septyniolikos taškų persvarą antrajame kėlinyje įgiję, tačiau po pertraukos jau vienuolikos taškų deficitą turėję Utenos „Juventus“ (19/12) krepšininkai galiausiai iškovojo sudėtingą pergalę. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai svečiuose 76:67 (29:18, 11:20, 13:24, 23:5) palaužė Prienų „Prienų“ (6/26) komandą.

Į ketvirtąją poziciją šalies čempionate sugrįžusiai Utenos ekipai jau padėjo Vaidas Čepukaitis, tačiau nerungtyniavo Rashaunas Broadusas, Ovidijus Varanauskas bei Egidijus Dimša.

Susitikimą solo partija pradėjo po pusantro mėnesio į aikštelę grįžęs Vaidas Čepukaitis, kuris pelnė šešis taškus iš eilės ir leido svečiams sužaidus pustrečios minutės pirmauti 6:4. Nors įpusėjus kėliniui rezultatas buvo lygus (10:10), tolimą metimą pataikęs Arvydas Šikšnius vėl išvedė uteniškius į priekį – 13:10. Kėlinio pabaigoje po penkis taškus pelnė Simas Buterlevičius bei A.Šikšnius, keturis pridėjo Valdas Dabkus ir 11:2 spurtavę „Juventus“ krepšininkai po pirmųjų dešimties minučių jau turėjo dviženklę persvarą – 29:18.

Antrojo ketvirčio pradžioje po tritaškį pataikė Edgaras Stanionis ir Nikita Barinovas, du taškus galingu dėjimu pelnė V.Čepukaitis, o „Juventus“ persvara šoktelėjo iki septyniolikos taškų – 39:22. Nepaisant dviejų Dainiaus Adomaičio paprašytų minutės pertraukėlių, prieniškiai surengė spurtą 13:0 ir likus žaisti tris minutes sumažino atsilikimą iki keturių taškų – 35:39. „Juventus“ komandos taškų badą baudos metimu nutraukė S.Buterlevičius (40:35), tačiau įsibėgėję „Prienų“ krepšininkai dar labiau sumažino atsilikimą – 38:40.

Vos prasidėjus trečiajam kėliniui Domantas Šeškus išlygino rezultatą (40:40), o dar po poros minučių jau „Prienų“ klubas turėjo šešių taškų pranašumą – 50:44. Įpusėjus trečiajam kėliniui Martynas Linkevičius primą kartą padidino aikštės šeimininkų persvarą iki dviženklės (55:44), bet spurtą 7:0 surengę uteniškiai gerokai sumažino atsilikimą – 51:55. Visgi fantastiškai žaidusio Dominyko Milkos pastangomis aikštės šeimininkai vėl nutolo ir prieš lemiamas dešimt minučių turėjo devynių taškų persvarą – 62:53.

Du galingus dėjimus iš eilės pademonstravęs V.Čepukaitis ketvirtajame kėlinyje sužaidus dvi minutes sumažino „Juventus“ deficitą iki keturių (59:63), o įpusėjus kėliniui dar minimaliai sumažino atsilikimą – 62:65. S.Buterlevičiaus tritaškis po ilgokos pertraukos sugrąžino persvarą uteniškiams (67:65), o A.Šikšnius dėjimu bei V.Dabkus dvitaškiu leido dar labiau nutolti svečiams – 71:65. Per likusį laiką „Juventus“ klubas tik dar labiau padidino atotrūkį ir laimėjo rungtynes rezultatu 76:67.

Po traumos į aikštelę grįžęs Vaidas Čepukaitis nugalėtojams per 16 minučių pelnė 13 (dvitaškiai 6/9, baudos 1/3) taškų, atkovojo 5 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, sykį suklydo, išprovokavo 3 varžovų pražangas, 3 kartus prasižengė bei surinko 13 naudingumo balų.

16 taškų prie pergalės pridėjo Simas Buterlevičius (baudos 8/9, 8 atk. kam., 26 naud. bal.), 14 – Valdas Dabkus (dvitaškiai 5/10), 12 – Arvydas Šikšnius (9 rez. perd.), 9 – Edgaras Stanionis (dvitaškiai 3/4), 8 – Nikita Barinovas, 4 – Saulius Kulvietis (8 atk. kam.).

Aikštės šeimininkų komandoje pasižymėjo Dominykas Milka, kuris pelnė 27 taškus (dvitaškiai 12/13), atkovojo 12 kamuolių bei surinko 35 naudingumo balus.