V. Garasto taurė: "Lietuvos rytas" parklupdė R. Butauto treniruojamą "Astana" ekipą

2015-09-25 18:13
bc.lrytas.lt inf.
Mindaugas Lukauskis nugalėtojams pelnė 12 taškų
Mindaugas Lukauskis nugalėtojams pelnė 12 taškų / V.Skaraičio/BFL nuotr.

Pergalę Klaipėdoje vykstančio Vlado Garasto taurės turnyro starte iškovojo Vilniaus „Lietuvos rytas“, kuris 101:88 (21:13, 22:24, 36:23, 22:28) nugalėjo Ramūno Butauto vadovaujamą „Astana“ komandą iš Kazachstano.

Pergalę vilniečiams lėmė puikiai sužaistas trečiasis rungtynių kėlinys, kurį jie laimėjo 36:23, o prieš lemiamą ketvirtį turėjo 19 taškų pranašumą (79:60).

Pirmajame kėlinyje į priekį išsiveržė „Astana“, tačiau aikštėje pasirodęs Antanas Kavaliauskas sušvelnino deficitą (9:12). Vidurio puolėjas tapo tikru galvos skausku Kazachstano komandai - vilniečiai laimėjo atkarpą 12:1 po pirmojo kėlinio pirmavo 21:13.

Antrajame kėlinyje „Lietuvos rytas“ toliau išlaikė persvarą prieš Butauto auklėtinius. Julius Jucikas realizavo abu baudos metimus bei pridėjo dvitaškį – 32:19. Varžovų komandos gretose įsižaidė Nikas Caneris-Medley, tačiau Rokas Giedraitis, Marius Runkauskas ir Nicolas Laprovittola pataikė tritaškius – 41:29.

Ketvirtis baigėsi triuškinančiu Giedraičio dėjimu ir „Astana“ tritaškiu, po kurio „Lietuvos rytas“ išlaikė persvarą (43:37).

Po pertraukos vilniečiai padidino pranašumą ir „Astana“ jau turėjo 17 taškų deficitą (66:49). Nesulaikomai puolime žaidę vilniečiai vien per trečiąjį kėlinį pelnė 36 taškus ir užtikrintai pirmavo 79:60.

Kazachstano komandos legionieriai bandė švelninti skirtumą (84:93), bet mačo pabaigoje Laprovittola smeigė dvitaškį ir braukė paskutines „Astana“ viltis atkurti intrigą (95:86).

Rungtynes vainikavo Deividas Gailius, kuris paskutinę sekundę galingu dėjimu pelnė 101-ąjį „Lietuvos ryto“ tašką.

Garasto taurės turnyre be šių komandų taip pat dalyvauja Rimo Kurtinaičio vadovaujama Maskvos srities „Chimki“ ir Klaipėdos „Neptūnas“.

„Astana“ komandai Arvydas Eitutavičus per 33 minutes pelnė 18 taškų (3/3 dvit, 4/7 trit.), atkovojo 3 kamuolius, dukart suklydo ir surinko 17 naudingumo balų.

„Lietuvos rytas“: Rokas Giedraitis 18 (4/7 tritaškiai), Kšištofas Lavrinovičius 15 (5/6 dvit.), Artūras Gudaitis 13 (5/6 dvit.), Mindaugas Lukauskis ir Antanas Kavaliauskas po 12, Julius Jucikas 9, Nicolas Laprovittola 8 (7 rez. perd.), Deividas Gailius 7.

„Astana“: Nickas Caneris-Medley 35 (11 atk. kam., 45 naud. bal.), Arvydas Eitutavičius 18, Patas Calathesas 10.