Vokiečių rankose – 17 metų laukti Europos krepšinio čempionato medaliai

Vokietijos rinktinė po 17 metų pertraukos pasidabino Europos čempionato medaliais.

Gordono Herberto auklėtiniai Berlyne vykstančiame mažajame finale 82:69 (19:14, 17:9, 18:26, 28:20) įveikė Lenkijos krepšininkus ir iškovojo bronzos medalius.

Paskutinį sykį vokiečiai Europos pirmenybių medalius laimėjo 2005 m., kai rinktinėje dar žaidė Dirkas Nowitzki, o Vokietija liko antra.

Tuo metu ketvirta likusi Lenkija nuo 1971 m. užfiksavo geriausią pasirodymą turnyre.

Dar iki ilgosios pertraukos keturis baudų metimus iš eilės, o po to ir tris tritaškius paeiliui pataikiusi Vokietija spurtavo 13:0 bei po Denniso Schroderio metimo įgijo 14 taškų pranašumą (34:20).

Tačiau lenkai nesutriko ir dar iki trečiojo kėlinio pabaigos sugrąžino intrigą – nukirpo deficitą iki 5 taškų (49:54), o ketvirtojo kėlinio pradžioje ir išlygino rezultatą (59:59).

Tada iniciatyvos ant savo pečių ėmėsi Johannesas Thiemannas, pataikęs tritaškį, o dar du tolimus metimus pridėjo Johannesas Voigtmannas, bet Aaronas Celas atsakė tuo pačiu (64:65).

Lemiamu momentu prabilo ir vokiečių lyderis Schroderis, pelnęs 5 taškus paeiliui (73:64).

Likus pusantros minutės iki mačo pabaigos Mateušas Ponitka pataikė tritaškį (69:76), Schroderis suklydo, o A.J. Slaughteris tolimu metimu galėjo dar labiau priartinti Lenkiją prie varžovų, bet jo metimas tikslo nepasiekė. Per likusią minutę vokiečiai išsaugojo pergalę savo rankose.

Rungtynių herojumi tapęs Schroderis per 32 minutes pelnė 26 taškus (3/3 dvit., 4/7 trit., 8/9 baud.), atkovojo kamuolį, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, padarė 8 klaidas, perėmė 2 kamuolius bei surinko 23 naudingumo balus.

„Turime labai daug potencialo artimiausiems 3-4 metams, – po susitikimo sakė Schroderis. – Franzas Wagneris iššaus, jam dabar 21-eri metai. Jis yra puikaus charakterio. Treneriai visada žinojo, kokie turime būti, kad taptume sėkmingi.“

Naudingiausiai nugalėtojų gretose žaidė Voigtmannas, per 28 minutes surinkęs 14 taškų (0/2 dvit., 4/5 trit., 2/2 baud.), 9 atkovotus kamuolius, 6 rezultatyvius perdavimus, klaidą, 2 perimtus kamuolius ir blokus bei 29 naudingumo balus.

Lenkijos rinktinėje rezultatyvumu išsiskyrė Michalas Sokolowskis. Jis per 33 minutes pelnė 18 taškų (5/6 dvit., 2/7 trit., 2/4 baud.), sugriebė 6 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, sykį suklydo, perėmė 2 kamuolius bei surinko 20 naudingumo balų.

„Buvome taip arti bronzos medalių... Pirmoje mačo pusėje mūsų gynyba buvo gera, bet neradome savęs puolime. Antroje pusėje grįžome į rungtynes, buvome arti, bet vokiečiai rado laisvų metimų ir juos pataikė. Sveikinimai jiems“, – sakė Sokolowskis.

Vokietija: Dennisas Schroderis 26 (4/7 trit., 8/9 baud., 6 rez. perd., 8 kld.), Johannesas Voigtmannas 14 (4/5 trit., 9 atk. kam., 6 rez. perd., 2 blok., 27 naud.), Danielis Theisas (6 atk. kam.) ir Andreasas Obstas (2/7 trit.) po 9, Franzas Wagneris 8 (4 rez. perd.).

Lenkija: Michalas Sokolowski 18 (5/6 dvit., 2/7 trit., 6 atk. kam.), Jakubas Garbaczas 12 (4/4 trit.), A.J. Slaughteris 10 (2/7 trit., 10 rez. perd.), Mateušas Ponitka 9, Aleksanderis Dziewa 8.

Pritruko

Pritruko portretas
Ponitka matyt buvo jau issisemes per pries tai vykusias kovas tik 9tsk siandien bet vis tiek saunuoliai ...

Saunuoliai musu kaimynai

Saunuoliai musu kaimynai portretas
Super valio lenku komandai nors pas juoskrepsinis ne antra religija uzimta 4a vieta _pagarba