„Žalgirio“ treneris po pergalės Alytuje: nežinojome ar išvis žaisime

„Mums nėra lengva dėl COVID-19 atvejų. Mes negalėjome treniruotis ir iki pietų net nežinojome, ar išvis šiandien žaisime", - teigė Martinas Schilleris. Jo vadovaujami Kauno „Žalgirio“ krepšininkai iškovojo 22-ąją pergalę per 25 mačus „Betsafe-LKL“ čempionate. Kauniečiai 95:78 pranoko vieną varžybų atsaiderių Alytaus „Dzūkijos“ klubą. Tai buvo jau trečioji LKL čempionų pergalė prieš dzūkus šį sezoną.

Žalgiriečiai į Alytų atvyko be Joffrey Lauvergne, COVID-19 virusu sergančių Nigelo Hayeso ir Patricio Garino, taip pat kirkšnies traumą besigydančio Artūro Milaknio.

Susitikimas prasidėjo nerezultatyviai ir klampiai. Aikštės šeimininkai nebrangino kamuolio ir jau per pirmąjį kėlinį padarė 6 klaidas, tuo tarpu „Žalgiris“ netiksliai atakvo iš žaidimo – vos 7 taiklūs metimai iš 22 (32%) (17:15).

Antrajame rungtynių ketvirtyje M.Schillerio auklėtiniams pavyko pagerinti taiklumą iš žaidimo ir po dviejų kėlinių, „Žalgiris“ pirmavo 10 taškų persvara – 43:33.

Kauno ekipos gretose išsiskyrė Lekavičius, kurio sąskaitoje per 21 minutę 17 taškų (4/6 dvitaškiai, 3/4 tritaškiai), 1 atkovotas kamuolys, 4 rezultatyvūs perdavimai bei 19 efektyvumo balų.

Alytaus komandai Vytenis Čižauskas per 23 minutes pelnė 16 taškų (4/8 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai), atkovojo 2 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 21 naudingumo balą.

„Žalgiriui“ daugiausia taškų pelnė: Lukas Lekavičius 17 (4/6 dvit., 3/4 trit., 4 rez. perd.), Thomasas Walkupas 13 (3/3 trit.), Marius Grigonis 11 (4/5 dvit., 4 rez. perd.), Augustine'as Rubitas (2/3 trit.), Rokas Jokubaitis (5/7 dvit.) po 10.

„Dzūkijai“: Vytenis Čižauskas 16 (4/8 dvit., 2/3 trit., 4 rez. perd., 21 naud.), Matas Jucikas 13 (4/8 dvit., 3 blok.), Giedrius Staniulis 12 (6/8 dvit.), Simas Jasaitis 10 (2/5 trit., 5 atk. kam.).

"Neblogai tvarkėmės tris kėlinius, bet ketvirtajame jau prastokai gynėmės“, - sakė M.Schilleris.

„Žalgiriečiai buvo geresni, o mes daugokai klydome, nes nebuvome pakankamai susikoncentravę. Tai reikia spręsti“, - pripažino „Dzūkijos“ vairininkas Nikola Vasiljevas.