„Žalgirio“ pergalių serija Kaune nutrūko: teko pripažinti CSKA pranašumą

12 tūkst. sirgalių palaikomas Kauno „Žalgiris“ (3-11) pirmoje rungtynių pusėje kaip reikiant kibo į atlapus Eurolygos grandams, tačiau subyrėjo po pertraukos ir patyrė vienuoliktąjį pralaimėjimą.

Jure Zdovco auklėtiniai namuose 51:73 (18:19, 10:11, 11:27, 12:16) nusileido Maskvos CSKA (9-5) krepšininkams.

12345 žiūrovai – naujasis šio sezono „Žalgirio“ arenos lankomumo rekordas.

Visgi tose pačiose rungtynėse „Žalgiris“ užfiksavo ir antirekordą. Kauniečiai prieš CSKA įmetė mažiausiai taškų šį sezoną – 51. Iki šiol mažiausias taškų skaičius buvo 60 prieš Stambulo „Anadolu Efes“.

Tai buvo nerezultatyviausios „Žalgirio“ rungtynės nuo 2018-2019 m. ketvirtfinalio su Stambulo „Fenerbahče“, kuomet kauniečiai sukrapštė vos 43 taškus.

Tai buvo pirmosios Mariaus Grigonio rungtynės prieš „Žalgirį“ po trijų metų, praleistų Kaune. Tiek plojimais, tiek švilpimais sutiktas lietuvis per 15,5 minutės surinko 6 taškus (0/4 trit., 6/7 baud.), 1 asmeninę bei 3 išprovokuotas pražangas ir 3 naudingumo balus.

Rungtynes geriau pradėjo svečiai iš Maskvos, kurie antrojo kėlinio pradžioje spurtavo 10:2 ir po Willo Clyburno tolimo šūvio įgijo 9 taškų pranašumą (29:20).

Laiku minutės pertraukėlės paprašęs Zdovcas prikėlė komandą ir prieš pertrauką „Žalgiris“ smogė atgal – surengė atkarpą 8:1 bei po 20 minučių grynojo žaidimo laiko kvėpavo į CSKA nugaras (28:30).

Visgi kovą demonstravę žalgiriečiai subyrėjo po pertraukos. Trečiajame kėlinyje „Žalgiris“ sukrapštė 11 taškų, o 27-iais atsakę CSKA pabėgo toli į priekį (57:39).

Ketvirtąjį kėlinį žalgiriečiai pradėjo atkarpa 6:0 ir svečiams beveik 5 minutes neleido pelnyti taškų (45:57), tačiau rusai pergalės iš rankų nepaleido – atsakė spurtu 7:3, o Aleksejus Švedas dvitaškiu likus 4 minutėms atstatė 16 taškų pranašumą (64:48).

Nuo pralaimėjimo žalgiriečių neišgelbėjo Joshas Nebo, kuris per 29 minutes pelnė 11 taškų (4/5 dvit., 3/5 baud.), atkovojo 7 bei prarado 1 kamuolį, 3 blokus, 5 išprovokuotas pražangas ir 21 naudingumo balą.

„Žalgiris“ antroje mačo pusėje vertėsi be Janio Strelnieko. Tinklalapio BasketNews duomenimis, latvis žaidė kamuojamas viruso ir prastai pasijutęs po pertraukos ant parketo nebepasirodė. Gynėjas per 7 minutes taškais nepasižymėjo.

Į pergalę CSKA vedė Nikola Milutinovas, kuris per 26 minutes surinko 19 taškų (8/9 dvit., 3/3 baud.), 12 atkovotų bei 1 perimtą kamuolį, bloką, 5 išprovokuotas pražangas ir 36 naudingumo balus.

Rezultatyviai žaidęs Švedas per 27 minutes pridėjo 17 taškų (3/3 dvit., 2/5 trit., 5/5 baud.), 1 atkovotą bei 3 prarastus kamuolius, 3 rezultatyvius perdavimus ir 19 naudingumo balų.

„Žalgiris“: Joshas Nebo 11 (4/5 dvit., 7 atk. kam., 3 blok.), Artūras Milaknis (3/7 trit.) ir Tyleris Cavanaugh (4/5 dvit.) po 9.

CSKA: Nikola Milutinovas 19 (8/9 dvit., 12 atk. kam., 36 naud.), Aleksejus Švedas 17 (2/6 trit., 5/5 baud., 2 blok.), Willas Clyburnas 9 (2/8 dvit., 1/5 trit.), Gabrielis Lundbergas 8 (2/4 trit.).