„Žalgiris“ nesunkiai susidorojo su „Baskonia“

Septintąją pergalę Eurolygoje iškovojo Kauno „Žalgiris“ (7-7). Martino Schillerio auklėtiniai namuose 92:73 (25:22, 19:14, 24:11, 24:26) nugalėjo Roko Giedraičio ir Tado Sedekerskio atstovaujamą Vitorijos „Baskonia“ (6-7).

Kauniečiai Vitorijos klubą įveikė 19  taškų persvara ir tai buvo didžiausia kauniečių pergalė šį sezoną.

Su šia pergale „Žalgiris“ turnyrinėje lentelėje aplenkė baskus ir šiuo metu 9-10 vietas dalinasi su Stambulo „Anadolu Efes“.

Rungtynes geriau pradėjo žalgiriečiai, pirmojo kėlinio pabaigoje po taiklaus Pauliaus Jankūno tolimo šūvio įgijo 4 taškų pranašumą (23:19).

Antrojo kėlinio viduryje laikinosios sostinės krepšininkai perlaužė rungtynes, surengdami spurtą 6:0 ir po Thomaso Walkupo tritaškio įgydami dviženklį pranašumą (39:29). Po baskų mini spurto 4:0 ir Achille’o Polonara dvitaškio skirtumas sumažėjo iki 6 taškų, tačiau Augustine‘as Rubitas sumetė baudas, Artūras Milaknis smeigė tritaškį ir „Žalgirio“ persvara išaugo iki rekordinės – 11 taškų (44:33).

Per pirmąją rungtynių dalį kauniečiai realizavo net 60 procentų savo mestų tritaškių – 9 iš 15.

Po ilgosios pertraukos „Žalgiris“ tęsė pradėtus darbus. Paulius Jankūnas karaliavo baudos aikštelėje, susirinkdamas visus kamuolius ir puikiai atsitverdamas po krepšiu, o Milaknis toliau smaigstė tritaškius. Po dviejų iš eilės Milo tolimų metimų kauniečiai įgijo 15 taškų pranašumą (55:40).

Ketvirtį taip pat sėkmingiau užbaigė šeimininkai ir po Joffrey Lauvergne’o puskablio įgijo 21 taškų persvarą (68:47).

Paskutinis rungtynių kėlinys prasidėjo kauniečių spurtu 6:0 ir po Roko Jokubaičio dvitaškio „Žalgiris“ įgijo triuškinamą 27 taškų pranašumą (64:47), kurio baskai panaikinti nesugebėjo.

„Žalgiris“: Artūras Milaknis – 15 (5/7 trit.), Lukas Lekavičius 13, Joffrey Lauvergne‘as 12 (6 atk. kam., 6/7 dvit.), Nigelas Hayesas ir Marius Grigonis (5 rez. perd.) po 11, Augustine'as Rubitas (7 atk. kam.), Rokas Jokubaitis (5 rez. perd.) ir Karolis Lukošiūnas (2/2 trit.) po 6.

„Baskonia“: Youssoupha Fallas 14 (5/8 dvit.), Alecas Petersas 12, Luca Vildoza ir Zoranas Dragičius po 10, Achille Polonara 9 (7 atk. kam.), Rokas Giedraitis 7, Pierria Henry 6 (9 rez. perd.).