„Žalgiris“ nepaiso rekomendacijų: mačas su italais įvyks, arenoje bus ir sirgaliai

Penktadienį Kaune numatytos Eurolygos krepšinio rungtynės tarp Kauno „Žalgirio“ ir Milano „AX Armani“ vyks pilnoje arenoje, nusprendė klubas.

Rungtynes nukelti arba žaisti tuščioje arenoje rekomendavo Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), motyvuodama naujojo koronaviruso grėsme.

„Žaisime su sirgaliais, nesvarstome galimybės žaisti be sirgalių. Imsimės visų apsisaugojimo priemonių, kokių tik įmanoma imtis“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė „Žalgirio“ direktorius Paulius Motiejūnas.

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) Ekstremalių situacijų operacijų centras trečiadienio vakarą kreipėsi į Kauno „Žalgirį“, rekomenduodamas atidėti penktadienį Kaune numatytas Eurolygos krepšinio rungtynes su Milano „AX Armani“ arba jas žaisti be žiūrovų.

Pasak P. Motiejūno, abu šie variantai pasirodė negalimi arba nepriimtini.

„Kreipėmės į Eurolygą, gavome atsakymą, kad nukelti rungtynių yra neįmanoma. Kitas variantas buvo žaisti be sirgalių. Mes galvojame, kad klubas egzistuoja dėl sirgalių, gyvuoja dėl sirgalių, rungtynės vyksta dėl jų ir jų palaikymas mums yra be galo svarbus“, – kalbėjo krepšinio klubo direktorius.

Tvyrant nerimui dėl Italijoje plintančio koronaviruso, „Žalgirio“ krepšinio klubas trečiadienį paragino Milano „AX Armani“ komandos gerbėjus nevykti į penktadienį vyksiančias Eurolygos rungtynes.

Nevykti į rungtynes taip pat paraginti žmonės, kurie pastaruoju metu lankėsi Kinijoje ar Šiaurės Italijos regionuose.

P. Motiejūno teigimu, dauguma italų komandos gerbėjų nusprendė nevykti, todėl „arba jų iš viso nebus, arba jų bus labai nedaug“.

„Po vakar pranešimo klubas informavo, kad visi sirgaliai, kurie turėjo skristi su jais, atsisakė skristi ir neskris dėl situacijos, kad nesukeltų problemų mums čionai Lietuvoje, pavieniai sirgaliai, kurie pirko bilietus, kai kurie kreipėsi į mus“, – sakė jis.

Planuojama, kad į Lietuvą atvyks ne daugiau dešimties italų.

P. Motiejūnas teigė, kad ir lietuviai sirgaliai turi galimybę grąžinti bilietus, tačiau kol kas dėl to kreipėsi vienetai, o arenoje bus imamasi visų saugumo priemonių.

„Bus papildomos pajėgos, kad valytume rankenas, visus turėklus, kur liečiasi sirgaliai atėję, kad būtų užtikrinta švara ir dezinfekcija vyktų daug dažniau. Prie pagrindinių įėjimų bus padėtos dezinfekcinės priemonės, kurių reikia rankoms valyti. (...) Prie įėjimų kontroliuosime ateinančius, tikimės sąmoningumo žmonių, kad sergantys, kurie jaučia, kad gali kelti grėsmę neis patys, o mes pasiliekame teisę, jeigu žmogus negaluoja, jo neleisti į areną“, – apie planuojamas saugumo priemones kalbėjo P. Motiejūnas.

„Bendradarbiaujame su SAM, stebime pasaulio organizacijų medicinos, ką jos rekomenduoja, o kaip bus, taip bus“, – kalbėjo jis.

Vis dėlto P. Motiejūnas pripažino, kad ateinančių asmenų stebėjimas veiks tik tuo atveju, jeigu jie akivaizdžiai sirgs.

„Neįsivaizduoju – čiaudulys, kosėjimas, matysit ant žmogaus kuris serga. Bet kaip ir su medikais kalbame – tie simptomai gali pasireikšti daug vėliau, o žmogus bacilą jau gali nešioti ir nereikia prisigalvoti ir gal neiname į tas smulkmenas“, – kalbėjo jis.

SAM Ekstremalių situacijų operacijų centras nurodo teikiantis rekomendacijas išvengti masiško žmonių susibūrimo vienoje vietoje, atsižvelgdamas į tai, kad Europoje, ypač Italijoje, sparčiai didėja naujojo koronaviruso sukeliamos užkrečiamosios ligos atvejų.

„Vienareikšmiškai – jei virusas būtų įvežtas Lietuvą ir išplistų arenoje, talpinančioje daugiau nei 15 tūkst. žiūrovų, COVID-19 protrūkį suvaldyti būtų itin sunku“, – pažymima SAM rašte.

Teigiama, jog „Europa šiuo metu yra ant kritinės COVID-19 plitimo ribos“.

P. Motiejūnas patvirtino, kad visi bilietai į rungtynes yra parduoti jau prieš tris savaites, todėl laukiama apie 15 tūkst. žmonių.

Pasak „Žalgirio“ direktoriaus, „Eurolyga“ teigia bendradarbiaujanti su Pasaulio sveikatos organizacija, turi vidinį štabą, kuris vertina situaciją ir matydami argumentus bei planuojamas apsisaugojimo priemones mano, kad jos pakankamos.

„Atšaukti rungtynes – reikia jas kažkur kelti, yra tvarkaraščiai ir visi kiti dalykai, kas yra be galo sudėtinga“, – sakė P. Motiejūnas.

Jis teigė, kad jeigu rengti rungtynes vis dėlto būtų uždrausta, komanda neabejotinai paklustų, bet dėl to patirtų nuostolių.

Siekiant suvaldyti koronaviruso grėsmes, Lietuvos vyriausybė trečiadienį paskelbė ekstremalią situaciją valstybės lygmeniu. Anot Vyriausybės atstovų, tai leis lanksčiau naudoti valstybės rezervo lėšas ir teikti privalomus nurodymus.

Lietuvoje kol kas nėra nustatytas nė vienas koronaviruso atvejis.NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
Tai už PINIGUS tie žalgiriečiai pasiruošę ir tėvą su motina parduot?.. o skvernelio neranginkit, ne jam po vėžio dar ir 'karūną' atlaikyt.

ŽILVINAS RUČYS

ŽILVINAS RUČYS portretas
Suteršė ŽALGIRIO vardą .

!

! portretas
Zmones nevarykit ant Zalgirieciu! Jie nekalti kad jiems yra liepta zaisti, juk panashiai kaip ir furu vairuotojams imoniu vadovai liepia vykti i reisus i pavojingas zonas. ZALGIRIS JEGA! - Ziuresim butinai rungtynes per TV! Cia Skvernelio kalte, tegu ruoshiasi atsistatydinimui.
VISI KOMENTARAI 127
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių