Buvęs sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas įsitikinęs, kad kol politikai neras sutarimo dėl dirbtinio apvaisinimo teisinio reglamentavimo, medicinos įstaigos šias paslaugas teiks pusiau legaliai.
"Dėl dirbtinio apvaisinimo reglamentavimo ginčijamasi kone dešimtmetį, tačiau įstatymo iki šiol nėra, taigi ši sritis nėra nei tinkamai reglamentuota, nei kontroliuojama", – teigė Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) frakcijos seniūnas A.Čaplikas.
Pasak A. Čapliko, vienintelis teisės aktas, kuriuo šiandien vadovaujasi dirbtinio apvaisinimo paslaugas teikiančios klinikos, yra 1999 metų sveikatos apsaugos ministro įsakymas, kuriame aprašyti tik dirbtinio apvaisinimo būdai ir sąlygos. Įstatymu nėra įtvirtina, kaip šios procedūros turi būti apskaitomos ir kontroliuojamos. Be to, kol nėra įstatymo, nevaisingumo problemų turinčios šeimos negali iš valstybės tikėtis gydymo išlaidų kompensavimo.
"Siūlyčiau nustoti veidmainiauti ir kovoti su šmėklomis, kurių nėra. Lietuvoje dėl nevaisingumo kenčia apie 50 000 šeimų, bet tikrai ne kiekviena gali sau leisti gydimąsi privačiose klinikose. Esu įsitikinęs, kad tinkamai reglamentavus dirbtinį apvaisinimą, daugiau šeimų atgautų viltį susilauki vaikų", – sakė A. Čaplikas.
Jei Vyriausybė toliau dels teikti dirbtinio apvaisinimo įstatymo projektą, parengtą glaudžiai bendradarbiaujant su Vaisingumo asociacija, kuri atstovauja negalinčioms vaikų susilaukti šeimoms, A. Čaplikas, kaip aktyviai kuravęs įstatymo rengimą, planuoja projektą įregistruoti rudens sesijos pradžioje.
Naujausi komentarai