Mokslininkai jau prieš kurį laiką išaiškino anorgazmijos priežastis (tai seksualinis sutrikimas, kurio metu moteris jaučia aistrą, tačiau jai nepavyksta pasiekti orgazmo).
Moters seksualumas yra gerokai sudėtingesnis nei vyro. Daugelis dalykų priklauso ne nuo kūno reakcijų, o pirmiausia nuo moters emocinės būsenos, kuriai įtaką daro aplinka, santykiai su mylimuoju bei menstruacinis ciklas, rašo žurnalas „Psychologies".
Anot seksologų, seksualinio geismo stiprumą reguliuoja limbinė sistema, atsakinga už emocijas bei instinktyvų elgesį. Artumo akimirką elgesį kontroliuojančios smegenų zonos išsijungia ir seksualinis geismas ima augti. Tik labai retais atvejais seksualinio potraukio nebūna visiškai – tada specialistai kalba apie moters frigidiškumą.
Seksologai tvirtina, kad periodiškas orgazmo nebuvimas – visiškai normalus dalykas. Dauguma jaunų merginų seksualinio gyvenimo pradžioje itin retai patiria vaginalinį orgazmą. Jos tebebando rasti sau tinkamus seksualinius scenarijus, semiasi patirties ir pamažu pradeda save pažinti.
Susijaudinimo procesas moters organizme yra įvairesnis ir individualesnis nei vyro. Todėl dailiosios lyties atstovės gali patirti daugybinius orgazmus arba metų metus mylėtis jausdamos malonumą, bet nepasiekdamos orgazmo. Kitaip nei vyrai, kuriems orgazmo nebuvimas pamažu nuslopina seksualinį potraukį bei erekciją.
Nereikia pamiršti, kad įsitikinimas, jog kiekvienas fizinis suartėjimas turi baigtis orgazmu, yra trumpiausias kelias pakenkti savo jausmingumui. Jeigu orgazmo nebuvimas kelia įtampą, būtina išsiaiškinti, kodėl taip yra. Tik nemanykite, kad orgazmas ateina automatiškai – jis jums tikrai negresia, jeigu stovite prie lyginimo lentos. Pasiruoškite. Galite pabandyti kelias minutes spausti apatinę pilvo sritį (5-7 centimetrais žemiau bambos. Tai paskatins kraujo tekėjimą į lyties organus).
Pamirškite apie orgazmą! Kuo daugiau apie jį galvosite, tuo mažiau šansų turėsite jį patirti. Tiesiog mėgaukitės procesu.
Naujausi komentarai