Pereiti į pagrindinį turinį

Neištikimybė: keturi populiariausi pasiteisinimai

2010-11-23 13:37
Neištikimybė: keturi populiariausi pasiteisinimai
Neištikimybė: keturi populiariausi pasiteisinimai / Shutterstock nuotr.

Mylimasis buvo neištikimas. Tačiau apie tai paklaustas meluoja, kad neva neįskaudintų antrosios pusės. Kokie pasiteisinimai yra populiariausi?

1. Biologinis pasiteisinimas

Lyginant su gyvūnijos pasauliu – tai universalus vyriškos giminės pasiteisinimas dėl neištikimybės: t.y. bet kuris patinas  atlieka pareigą, kurią jo lyčiai priskyrė gamta. Jei moteriška lytis – gana konservatyvi ir jos užduotis – išsaugoti labiau pavykusius santykius, tai patinai linkę vis naujoms paieškoms. O padaryti tai galima tik vienu būdu – perduodant savo genus kuo didesniam patelių skaičiui. Todėl, remiantis evoliucijos teorija, vyriška neištikimybė ir moterų pastovumas kilo iš jų prigimties. O jei toks paaiškinimas jūsų netenkina, galite pareikšti, kad evoliucijos teorija paseno.

2 . Pasiteisinimas: “aš ne tobulas“

Pokalbį apie neištikimybę neretai lydi pasiteisinimai:  „tai ką, jei aš buvau įsimylėjusi 122 dienas – tai jau laikoma neištikimybe?" arba "pagalvok, įsitempiau ją į lovą, bet myliu tik tave“. Todėl, ką laikyti neištikimybe – kiekvieno asmeninis reikalas.

Mokslininkai tuoj suskubo paaiškinti, kaip vyrai ir moterys reaguoja, sužinoję apie partnerio neištikimybę: labai paprastą eksperimentą ta tema atliko Mičigano universiteto (JAV) mokslininkas Davidas Bassas. Jis pritvirtino prie eksperimento dalyvių kūnų specialius daviklius, o paskui apklausė susituokusius vyrus ir moteris. Partneriams reikėjo įsivaizduoti savo partnerį įsimylėjusį kitą žmogų, o paskui partnerį lovoje su kitu.

Rezultatas buvo toks: vyrai pradėdavo jausti nerimą, prakaituoti ir rodyti grimasas, kai įsivaizduodavo lovos sceną, kurioje dalyvavo ir jų žmonos. O moterys – priešingai, pradėdavo aktyviai reaguoti tik tada, kai įsivaizduodavo, jog vyrai įsimylėdavo kitas moteris.

Remiantis „gamtos įstatymais“ šis paaiškinimas labai paprastas: meilės jausmas dažniausiai skirtas tam, kad vyras ir moteris būtų kartu, kol auklėja savo palikuonis. Todėl vyro įsimylėjimas gerokai pavojingesnis šeiminei porai, nei trumpai trunkantis romanas. O štai moteriška fizinė neištikimybė gręsia tuo, kad vyras gali auginti svetimą vaiką.

3. Psichologinis pasiteisinimas

Pasak psichologų, eiti „į kairę“ linkę žmonės, nepasitiki savimi. Jie dažniausiai tokiais nuotykiais paįvairina šeiminį gyvenimą. Tačiau neretai širdies gilumoje glūdi mintis: „nejaugi gyvenimas taip ir praeis greta tos nuobodžios žmonos (ar kvailo vyro) ir daugiau nieko neturėsiu?" Bet taip galvojantys sutuoktiniai kažkodėl nesusimąsto, kad netekę tos kvailos žmonos ar nusibodusio vyro, jie taip nieko ir nesusiranda mainais.

4. Paradoksalus pasiteisinimas

Paradoksų mėgėjai tvirtina, kad "geras ėjikas į kairę tik tvirtina santuoką". Ir net pateikia gana svarius įrodymus: girdi, neištikimas partneris, „spaudžiant“ kaltės jausmui, tampa dėmesingesnis, rūpestingesnis ir švelnesnis žmonai (ar vyrui). O nukentėjusioji pusė, ypač jei ji nujaučia savo „antrosios pusės“ nuklydimus, nesąmoningai siekia labiau rūpintis savimi, pasitempti ir atrodyti patraukliai.

Iš tikrųjų „nutrūkusiems nuo grandinės“ kvaila būtų tikėtis, kad dėl to antra pusė bus geresnė, namuose taps jaukiau, o sriuba dar skanesnė. Apklausos duomenimis, noras geriau atrodyti gali atsirasti vos 12 – 13 proc. apgautų sutuoktinių. Kitais atvejais žmonės rizikuoja gauti „tiesiai į paširdžius“: šeiminį skandalą, pareiškimą skyryboms arba tiesiog antausį. O kartais ir viską iš karto.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų