A. Veryga paragino gyventojus naudotis psichologinės pagalbos linijomis, kurios, pasak jo, šiuo metu yra orientuotos į įvairias gyventojų grupes.
„Pradedant nuo senjorų ir baigiant vaikais, kurie turi specifinių klausimų. Jie gali kreiptis, susidūrę su kai kuriomis psichologinėmis ir emocinėmis problemomis“, – penktadienį surengtoje spaudos konferencijoje teigė A. Veryga.
Paklaustas, ar valdžia imasi kokių nors priemonių, siekiant išspręsti dėl karantino visuomenėje gausėjančias psichologinės sveikatos problemas, A. Veryga atsakė, kad svarstoma apie karantino sąlygų švelninimą.
Galvojame, kaip atlaisvinti tam tikras karantino sąlygas tam, kad gyventojai nesusidurtų su labai sudėtingomis psichologinėmis pasekmėmis.
„Suprasdami, kad ilgas izoliacijos laikotarpis gali kelti psichologinių problemų, jau dabar yra galvojama, kokiu metu ir kokiomis aplinkybėmis būtų galima svarstyti apie tam tikrą karantino sąlygų sušvelninimą. Bet tai turi būti susiję su labai objektyviais infekcijos suvaldymo kriterijais. Situacija pirmiausia turi nebeblogėti“, – teigė A. Veryga.
„Galvojame, kaip atlaisvinti tam tikras karantino sąlygas tam, kad gyventojai nesusidurtų su labai sudėtingomis psichologinėmis pasekmėmis“, – pridūrė jis.
Kaip ELTA jau skelbė, „Baltijos tyrimų“ atliktos apklausos duomenys rodo, kad nemaža dalis šalies gyventojų tvirtina jau po pirmosios karantino savaitės jaučiantys neigiamus psichologinius ir fizinės sveikatos padarinius. Tai, kad koronaviruso pandemija ir ją suvaldyti skirtos priemonės neigiamai veikia psichologinę būseną, teigia pajutę 66 proc. respondentų. 28 proc. šalies piliečių sakosi pajautę fizinės savijautos sutrikimus.
Naujausi komentarai