Pamokose „Jaunimo linijos“ savanoriai mokiniams pasakojo, koks platus yra jausmų spektras ir kaip svarbu įvardinti, ką jauti šią akimirką, kad žodžiai „gerai“, „blogai“ ir „normaliai“ nėra jausmai, kad visi jausmai yra geri ir jie praneša mums labai svarbią informaciją. Taip pat savanoriai akcentavo, kad norint padėti draugui, kuriam sunku, visų pirma reiktų paskatinti draugą kalbėti, stengtis atidžiai ir nuoširdžiai jo išklausyti bei neskubėti dalinti patarimų.
„Kiekvienos pamokos pradžioje ir pabaigoje prašėme moksleivius anonimiškai įvardinti, kaip jie jaučiasi šiuo momentu. Stebino tai, kad tik nedaugelis jaunuolių rašė, kad jaučiasi susidomėję ar ramūs – daugelis dalinosi, kad jaučiasi sunerimę, nuolat jaučiasi pavargę, pasimetę, išsekę, viskuo nusivylę. Dalindamiesi, kokių žinių apie emocinę sveikatą jiems trūksta, gimnazistai minėjo, kad norėtų daugiau sužinoti, kaip valdyti stresą, kaip nebijoti reikšti savo nuomonės viešai, kaip padrąsinti save kalbėti apie jausmus ir tapti emociškai stipresniu“, – patirtimi iš emocinio turo dalinosi „Jaunimo linijos“ savanorė Martyna Jančiauskienė.
Pamokos „Nebijok kalbėti“ buvo pravestos Utenoje, Jonavoje, Kėdainiuose, Mažeikiuose, Šiauliuose, Ukmergėje, Jurbarke, Kretingoje, Vilkaviškyje, Joniškyje, Radviliškyje, Taujėnuose, Pagiriuose, Lavoriškėse, Veliuonoje, Juodupyje, Židikuose, Žeimelyje, Siesikuose, Nemėžyje, Veiviržėnuose, Viekšniuose, Miroslave, Žeižmariuose, Gruzdžiuose, Kamajuose, Krakėse, keliose Vilniaus mokyklose.
Naujausi komentarai