Ministras: mobingą atpažinti sudėtinga – po šiuo žodžiu dabar sudedame viską

 • Teksto dydis:

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad, kovojant su mobingo problema gydymo įstaigose, greitus sprendimus įgyvendinti ganėtinai keblu, kadangi šį reiškinį atpažinti yra itin sudėtinga. Pasak A. Dulkio, pastaruoju metu imta manyti, kad mobingu gali būti laikomas tiek mažas darbo užmokestis ar tiesiog vadovo reiklumas, tačiau iš tiesų mobingu galima vadinti sistemingą veikimą, siekiant pažeminti ir atitolinti konkretų asmenį nuo darbo kolektyvo.

„Mobingas yra pasikartojantis elgesys, kuriuo siekiama pažeminti, apjuokti, įbauginti kažkokį labai konkretų komandos narį, atitolinti jį nuo kolektyvo, ir tai yra daroma labai subtiliomis priemonėmis, todėl jį įrodyti ir atpažinti nėra taip paprasta“, – antradienį LRT radijui kalbėjo A. Dulkys.

Sveikatos apsaugos ministras mano, kad klaidingas sąvokos interpretavimas nebeleidžia tinkamai atpažinti ir tikrosios problemos.

„Mes po tuo žodžiu „mobingas“ dabar jau sudedam viską. Jeigu man kažkas prieš trejus metus nepaskyrė priedo, tai yra mobingas. Jeigu prieš dvejus metus neišleido atostogų, tai yra mobingas, ir daugybė kitų dalykų. Mano per mažas darbo užmokestis yra mobingas, vaikui pasiūlė testą – tai mobingas. Mes nebeatpažįstame pačios problemos“, – teigia A. Dulkys, kartu pažymėdamas, kad šį reiškinį identifikuoti sunkiai sekasi ir patiems medikams.

Mano per mažas darbo užmokestis yra mobingas, vaikui pasiūlė testą – tai mobingas. Mes nebeatpažįstame pačios problemos.

„Medikai man vakar atvirai sakė: mes tikrai turime žinių, kaip identifikuoti bet kokią žmogaus ligą, bet mes pripažįstame, kad būtent kovoje su patyčiomis, smurtu, mobingo temoje mums tikrai trūksta žinių, kaip teisingai šitą dalyką atpažinti ir kur yra tarp disciplinos ir atsakomybės reikalavimo ir mobingo“, – sakė sveikatos apsaugos ministras.

Primename, kad sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys pirmadienį lankėsi Respublikinėje Šiaulių ligoninėje ir bendravo su šios įstaigos bendruomene bei susitiko su Šiaulių miesto meru Artūru Visocku.NAUJAUSI KOMENTARAI

nuomonė

nuomonė portretas
Silpnas ministras, medicinoje žinių 0, o noras vadovauti begalinis. Nereikia skalbt munduro, jam jau reikia cheminės valyklos. Mano akim žiūrint, šiai vyriausybei trūksta politinės valios, tvirto stuburo, plano ir žinių, siekiant valdyti valstybę. Intrigos ir nesveikos ambicijos neliedžia blaiviai galvoti.

Šantaramas

Šantaramas portretas
Labai gaila, kad ministras taip mąsto. Ne jam susidoroti su medikais pats metas jam grįžti į auditorius.

Skaitytojas

 Skaitytojas portretas
Mieli autoriai rašykite lietuviškai.To paties mokykite ir visus integruotus iš Vasaros gatvės.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių