Vaikai šiais laikais nebėra laisvi, o auga nelaisvėje dėl tėvų paranojos dėl vaikų sveikatos ir saugumo, teigia buvusi vyriausybės patarėja vaikų psichologė profesorė Tania Bairon, rašo dienraštis „The Daily Mail".
Ekspertė sako, jog šiuolaikiniai vaikai nebemoka paprasčiausių dalykų, kaip, pavyzdžiui, teisingai pargriūti. Dvylikamečius vaikus tėvai vežioja į mokyklą. Vaikams taip pat draudžiama mėtytis sniego gniūžtėmis bijant, jog jose gali būti koks akmenukas.
Dabartinė rizikos kultūra, anot profesorės, sukėlė „nesveiką" paranoją, dėl kurios vaikai auga nelaisvėje, T. Bairon sakė kalbėdama vienoje švietimo klausimams skirtoje konferencijoje.
„Dauguma vaikų didžiąją dalį savo vaikystės praleidžia nelaisvėje. Šiandienos vaikai yra labai labai apriboti. 1980-aisiais, kai aš augau, tikrai gatvėse nebuvo mažiau nusikaltėlių, pedofilų nei yra dabar. Dabar tiesiog yra geresnių priemonių tokiems žmonėms, kuri palaiko visiškai netinkamus santykius su vaikais, susekti", – sakė psichologė.
Jos teigimu, šiais laikais vaikai retai žaidžia lauke. Vis daugiau vaikų atvežama į ligoninės priimamuosius, nes „vaikai nebemoka pargriūti„. „Griūdami jie įsitempia, dėl ko dažnai pasitempia sausgyslės“, – sakė T. Bairon. O anksčiau nubalnoti keliai buvo garbės ženklas, pridūrė ji.
Vaikų psichologė sakė girdėjusi, kad kai kuriose mokyklose yra nurodymas, draudžiantis vaikams žaisti su kaštonais be apsauginių akinių ar mėtytis sniego gniūžtėmis, nes jose gali būti žvyro.
Naujausi komentarai