- Klaipeda.diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Veido odos priežiūrai skiriama daug laiko, pastangų ir priemonių, tačiau neretai užmirštama apie ne tokią reiklią, tačiau labai svarbią – kūno odą. Bėgant laikui oda glemba, tampa ne tokia glotni, gali atsirasti pigmentinių dėmių, tad, norint išlaikyti ją stangrią ir švelnią, būtina susirūpinti tinkama priežiūra jau dabar.
Kitokia rutina
Pasak "Benu" vaistinės kosmetikos konsultantės Laimos Givėliušienės, tinkama kūno odos priežiūra susideda iš keleto etapų: odos prausimo, šveitimo, drėkinimo ir maitinimo. Atšalus orams, kūno odos priežiūra tampa dar aktualesnė, tačiau persistengi nereikėtų, kadangi pernelyg dažnas maudymasis ir odos šveitimas gali išsausinti bei susilpninti barjerinę odos funkciją.
"Norint turėti sveiką odą, vertėtų maudytis trumpiau ir nesiprausti po labai karštu vandeniu. Po prausiklio naudinga nušveisti odą, kadangi šveitimas skatina odos ląstelių atsinaujinimą ir gerina kraujotaką. Šveičiant odą taip pat nereikėtų persistengti – tai daryti rekomenduojama vieną du kartus per savaitę, bet ne kiekvieno prausimosi metu. Šluostantis rankšluosčiu vertėtų ne trinti, bet tapšnoti – taip oda išsaugos dalį drėgmės", – pataria L.Givėliušienė.
Po dušo, kol oda dar drėgna, reikėtų naudoti drėkinamąjį kūno kremą ar losjoną, o itin sausai odai – kūno aliejų. Naudojant kūno odos priežiūros priemones, reikėtų laikytis 3 minučių taisyklės.
"Odą losjonu, kremu ar kūno sviestu reikia ištepti per 3 minutes po prausimosi, kadangi sušilusi drėgna oda ir atsivėrusios poros maksimaliai pasisavina drėkinamąsias bei maitinamąsias medžiagas", – sako ekspertė ir primena, kad sausiausia yra ant mūsų kelių, alkūnių ir blauzdų oda – ši būklė žiemą gali dar labiau pablogėti, tad joms gali prireikti intensyvesnės priežiūros.
L.Givėliušienė pabrėžia, kad ne tik odos priežiūros rutina, bet ir subalansuota mityba be galo svarbi odos būklei: būtina išgerti reikiamą vandens kiekį, valgyti vaisius ir daržoves, riboti greituosius angliavandenius, nepamiršti baltymų turinčio maisto.
Priemonės – pagal odos tipą
Norint turėti sveiką odą, vertėtų maudytis trumpiau ir nesiprausti po labai karštu vandeniu. Po prausiklio naudinga nušveisti odą.
Daugelis lietuvių skundžiasi sausa ir jautria kūno oda, tačiau šią problemą galima nesunkiai išspręsti pasirinkus tinkamas odos priežiūros priemones. Rudenį ir žiemą odai norisi daugiau maitinimo ar intensyvesnio drėkinimo, tačiau rinktis kosmetikos priemones kūno odai svarbu individualiai – atsižvelgus į odos tipą.
"Kūno oda nėra tokia lepi, tačiau išsirinkti švelnią ir odos neerzinančią prausimosi priemonę yra tiesiog būtina. Sausai ir jautriai odai naudokite švelnius kreminius arba aliejinius valiklius. Kasdienei normalios odos priežiūrai rinkitės gelius, putas ar kitus jums patinkančius produktus. Po prausimosi sausai ar išsausėjusiai odai gali padėti riebesni kūno kremai, papildyti aliejais, giliai įsiskverbiančiais drėkikliais, peptidais. Jeigu oda nelabai stipriai išsausėjusi, naudojamas drėkinamasis losjonas arba kūno kremas", – sako specialistė.
Renkantis kosmetikos priemones reikia atsižvelgti ir į sezonus. "Rudenį prausiklis turėtų būti kreminis, aliejinis, labiau drėkinantis ar maitinantis. Šaltuoju sezonu prausiklių su aliejais gali ir neužtekti, kad oda būtų pakankamai sudrėkinta ir pamaitinta, todėl reikia naudoti kūno kremų, losjonų, kūno sviestą ar kitų panašių priemonių – tai ypač aktualu sausos odos savininkams", – primena L.Givėliušienė.
Svarbi sudėtis
Kalbant apie tinkamiausias kosmetikos priemones kūno odos priežiūrai, L.Givėliušienė ragina rinktis atsakingai ir atkreipti dėmesį į sudėtį.
"Odai labai naudingi ingredientai yra kolagenas, vitaminas E, vitaminas A, hialurono rūgštis bei glicerolis. Dėl šios priežasties rekomenduojama, kad naudojami kūno kremai, losjonai ar kitos priemonės būtų papildyti bent keletu šių ingredientų. Šios medžiagos leidžia džiaugtis švelnesne, minkštesne ir stangresne oda", – teigia specialistė.
Ji pastebi, kad dalis žmonių krypsta į kraštutinumus – arba visam kūnui naudoja vos vieną priemonę, arba prisiperka labai daug atskirų kremų kiekvienai kūno sričiai. Visada svarbiausia rasti pusiausvyrą.
"Paprastai yra atskiriama, kad kremai rankoms skirti naudoti tik joms, bet nieko baisaus neatsitiks, jeigu rankoms naudosite ir kūno kremą. Tačiau pėdoms ir suskirdusiems bei išsausėjusiems kulnams reikia specialių priemonių", – sako L.Givėliušienė.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Ministerija: slaugytojai jokių injekcijų atlikti negali – gresia baudos33
Botulino toksino, hialurono rūgšties preparatų injekcijas, mezoterapijos ir biorevitalizacijos procedūras gali atlikti tik šiai veiklai licencijuoti gydytojai, baigę medicinos studijas bei atitinkamos srities rezidentūrą, ir tik sveikatos p...
-
Siaubą išgyvenančiai Turkijai padės ir lietuviai: formuojama gelbėjimo komanda2
„Tragediją išgyvenanti Turkija – ne viena“ – skelbia sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys. ...
-
Startuoja gydymo įstaigų bendradarbiavimo platforma
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) įsteigė platformą bendradarbiavimui tarp ministerijos, gydymo įstaigų ir savivaldybių. ...
-
COVID-19 statistika Lietuvoje: 367 nauji atvejai, vienas žmogus mirė2
Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 367 nauji COVID-19 atvejai, fiksuota viena mirtis, rodo trečiadienį paskelbti Valstybės duomenų agentūros duomenys. ...
-
Medikai pateikė siūlymus, kaip užtikrinti jų saugumą, tarp jų – pacientų atsisakymas4
Medikų organizacijos antradienį susitiko sveikatos apsaugos ministru Arūnu Dulkiu ir įteikė jam siūlymus, kaip užtikrinti jų saugumą. Tarp siūlomų priemonių – galimybė atsisakyti pacientų dėl jų elgesio. ...
-
Vilkaviškyje apsilankęs A. Dulkys akcentavo pavėžėjimo reikšmę ir aptarė medikų krūvius7
Pirmadienį, vasario 6 dieną, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys lankėsi Vilkaviškyje, kur susitiko su greitosios medicinos pagalbos (GMP) stoties, pirminės sveikatos priežiūros centro ir ligoninės darbuotojais. Ministras domėjosi, kaip ...
-
Lėtinėmis ligomis sergantiems pacientams atveriama daugiau gydymo galimybių8
Keliomis lėtinėmis ligoms sergantiems pacientams – vadinamiesiems poliligotiems – atsivėrė daugiau gydymo galimybių. Skirtingose Lietuvos gydymo įstaigose įgyvendinami projektai, kurių metu diegiami inovatyvūs ir veiksmingi paslaugų teiki...
-
Milanos istorija išjudins ledus net ir Baltijos šalyse?7
Kiek verta gyvybė ir ką daryti, jeigu gydymas kainuoja kelis milijonus eurų? Su tokia drama susidūrė itin reta liga sergančios vos pusantrų metukų Milanos šeima. Jau daugelis girdėjo, kad istorijoje pasiektas lemtingas taškas – 2 m...
-
COVID-19 statistika: 571 naujas atvejis, mirusių nuo šios ligos nebuvo
Per praėjusią parą nustatytas 571 naujas COVID-19 atvejis, mirusių nuo šios ligos nebuvo, rodo antradienį paskelbti Valstybės duomenų agentūros duomenys. ...
-
Šį sezoną sergančiųjų gripu, COVID-19 ir peršalimo ligomis mažiau nei įprastai tokiu metu2
Sergamumas gripu, koronavirusu ir peršalimo ligomis šį sezoną mažesnis nei ankstesniais gripo sezonais, pirmadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). ...