Žiema daugeliui – ligų sezonas. Svarbu suprasti, kad šiuo metų laiku dažniausiai susergame dėl virusų ar bakterijų poveikio, o ne dėl paprasto sušalimo. Tad išvengti sezoninių negalavimų galima stiprinant imunitetą ir laikantis prevencinių priemonių. Šeimos gydytoja Rima Kavalnienė tikina: didžiausias ligų priešas – sąmoningas gyvenimas, t. y. tinkamas fizinis aktyvumas, streso valdymas ir subalansuota mityba.
Šefas Alfas Ivanauskas atvirauja: anksčiau jam „sveika“ nebuvo svarbiau už „skanu“. Tačiau prieš kurį laiką diagnozuota skrandžio liga pakoregavo požiūrį – dabar stengiasi gaminti sveikatai palankų maistą. Per didžiąsias metų šventes šefas nežada atsisakyti tradicinių patiekalų. „Svarbu kasdien rinktis sveikatai palankesnį maistą, o per šventes – mėgautis ir švęsti“, – sakė savo šventiniais receptais besidalijantis A. Ivanauskas, jau įgudęs ir prie vaišių stalo daryti sveikesnius pasirinkimus.
Ar ir mes vis dažniau renkamės palankesnę sveikatai mitybą? Ar mūsų pasirinkimas gyventi sąmoningiau – naujoji tikrovė? Sveikatingumo ir motyvacijos treneris Ignas Bakėjus, televizijos laidų vedėja Laima Kybartienė, muzikantas Vidas Bareikis dalijasi, kaip dėlioja prioritetus eidami ne visada lengvu sveikos gyvensenos keliu.
Netoli Atėnų gyvenanti astrologė Vaiva Budraitytė įžvelgia palankų žvaigždžių susidėliojimą – 2025-aisiais lietuviams bus palanku pradėti sveikesnę gyvenseną. Ji pabrėžia – geros sveikatos pagrindas yra gera psichikos sveikata. „Net jei tavo kūnas ir turi kokių nors negalavimų, bet psichikos sveikata stipri, turėsi valios tai pakeisti“, – tikino astrologė, pasirinkusi gyventi po saulėtu Graikijos dangumi ir graikiškame gyvenime atradusi daug geros savijautos inspiracijų. Dukart per savaitę lankomi tautiniai šokiai – viena jų. – Kodėl šokiai? Jie teikia žmogui daug naudos. Tu judini savo vestibulinį aparatą, lavini emocinį intelektą: juk šokis – tai judesys su emocija!“
Net jei tavo kūnas ir turi kokių nors negalavimų, bet psichikos sveikata stipri, turėsi valios tai pakeisti.
O ką daryti mums, likusiems po cepelininiu Lietuvos dangumi? Dizainerė Eglė Lukšė rekomenduoja susikurti namuose daugiau šviesos oazių, o psichologė, psichoterapeutė Jurgita Dainauskienė-Šileikienė pataria, kaip ir niūriausiu metu įžiebti laimingo žmogaus energiją.
Geros nuotaikos vis daugiau lietuvių pasisemia snieguotuose kalnuose. Žiemą pasidovanoti slidinėjimo atostogas daugeliui tapo įprasta. Bet ar tikrai išsiruošiame į kalnus tinkamai tam pasirengę? Kokie negalavimai gresia kalnuose, kaip atpažinti kalnų ligą ir išvengti mirtinai pavojingų jos būklių, ką susidėti į vaistinėlę, pasakoja kalnų gydytoja Kastė Mateikaitė-Pipirienė.
Žiemos pramogas išbandė ir šio „Sveikatos“ numerio viršelio herojai. Aktorius Arūnas Sakalauskas ir jo žmona Gabija Sakalauskienė it vaikai šėliojo „Vilniaus ledo“ čiuožykloje. Tiesa, atvirame pokalbyje su žinoma pora prisimintos ir ne tokios romantiškos aplinkybės – vieną nesėkmių gausią dieną Arūnas atsidūrė Toksikologijos skyriuje, kuriame dirba klinikinės toksikologijos gydytoja Gabija. Tas virsmas, kurį abu patyrė nuo pažinties pradžios, – ne stebuklinė pasaka, kai jie „susitiko, pamilo ir ilgai, laimingai gyveno“. Arūnas ir Gabija žino, jog pati įtaigiausia meilės kalba – tai pagalba vienas kitam.
(be temos)