Tai žino ne visi: pas kai kuriuos gydytojus galima patekti be siuntimo

 • Teksto dydis:

Beveik kiekvienas žino, kad patekti pas šeimos gydytoją – sunku. Ypač tada, jei reikia siuntimo. Ligonių kasos sako, kad situacija ne tokia sudėtinga, pas kai kuriuos gydytojus siuntimo net nereikia. Apie tai pokalbis su Ligonių kasų Kontrolės skyriaus patarėja Jolita Klara Kedaite.

– Kokiems gydytojams nereikia siuntimo?

– Siuntimo nereikia einant pas visus pirminės sveikatos priežiūrą teikiančius specialistus. T.y. gydytojas odontologas, Psichikos sveikatos centre dirbantis gydytojas psichiatras, medicinos psichologas, gydytojas dermatovenerologas, lėtinėmis ligomis sergančių pacientų apsilankymas pas gydytoją specialistą, kai reikalingas ilgalaikis stebėjimas, – sunkiai kontroliuojamas cukrinis diabetas, glaukoma, lėtinė obstrukcinė plaučių liga, astma. Dar nereikia siuntimo, kai pacientas lankosi pakartotinai pas gydytoją specialistą dėl tos pačios priežasties. Taip pat būtinoji medicinos pagalba. Yra būklių, kurios grėsmingos, šią pagalbą turi teikti visos įstaigos, nepriklausomai, ar žmogus draustas privalomuoju sveikatos draudimu.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

 

– Tokiu atveju važiuoti į ligoninę ar polikliniką?

– Priklauso nuo to, ar tuo metu dirba poliklinika. Darbo metu geriausia pas savo šeimos gydytoją. Kai būna ūmios būklės, pagalba turi būti suteikiama nedelsiant. Tačiau, jei tai nedarbo laikas, naktis ar savaitgalis, tada kreiptis į įstaigą, su kuria šeimos gydytojas sudaręs sutartį. Nes kiekviena įstaiga turi sudaryti sutartį su kita įstaiga, kuri užtikrina pagalbą.

Dar nereikia siuntimo, kai pacientas lankosi pakartotinai pas gydytoją specialistą dėl tos pačios priežasties.

– Kurie gydytojai, net ir turint siuntimą, sunkiausiai pasiekiami?

– Kiekvieną mėnesį įstaigos teikia informaciją, kuri yra Ligonių kasų svetainėje. Sunkiausiai prieinami kardiologai, gastroenterologai, alergologai, bet tik 50 proc. įstaigų prieinamumas didesnis, kai nustatytas daugiau nei mėnesio terminas. Kitos įstaigos gali mėnesio laikotarpiu suteikti. Pacientams siūlau neužsibrėžti vienos įstaigos ar gydytojo ir rinktis plačiau. Pažiūrėti Ligonių kasų svetainėje apie eiles ir kreiptis, kur jos mažiausios. Šeimos gydytojas turėtų pats užregistruoti pacientą pas specialistus, o jei pacientas nori konkrečiai pas kažką, šeimos gydytojas turėtų nurodyti mažiausiai tris įstaigas, į kurias gali kreiptis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pfizer tampa pasauline problema

Pfizer tampa pasauline problema portretas
"Pfizer" dokumentai ir oficialūs realaus pasaulio duomenys įrodo, kad COVID vakcinos jau sukelia masinę depopuliaciją Skiepijimas Covid-19 sukelia masinę depopuliaciją. Tai itin drąsus teiginys. Tačiau, deja, šį drąsų teiginį patvirtina kalnas įrodymų, esančių konfidencialiuose "Pfizer" dokumentuose ir oficialiuose vyriausybės duomenyse iš viso pasaulio. Skaityti toliau ir dalintis: bit. ly/3QuJplJ vakcina nevaisingumas depopuliacija

to ir dar jie

to ir dar jie portretas
Turbūt tai norma. Visai atsitiktinai echoskopija parodė inkstų auglį. Vasaris. Tomografija - dar mėnesis. O tada eilė operacijai iki metų galo. Auglys irgi paaugo iki 7 cm. Ir išoperuotas su inkstu. Gal viskas būt gerai bet visai netyčia aptikau kelių metų senumo str kad Klaipėdoje insktų vėžys išgydytas nauju metodu - tumoro abliacija mikrobangomis. Be jokios operacijos ir inkstas lieka.

kadėl trečia ligoninė

kadėl trečia ligoninė portretas
Klinikose yra naujas skubios pagalbos skyrius. Jokių siuntimų, priima eilės tvaarka. Per 5 metus buvau 2 kartus su pirštų lūžais. Dukra priesš mėnesį. Tvarka nepasikeitė. Dėl registracijos - tai Klinikose yra dar gražesnė nesamonė. Registruoja sekančiam mėnesiui nuo kurios tai datos. Tai pas endokrinologą skambinau 5 val ištisai. Ir neprisiskambinau.
VISI KOMENTARAI 19
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių