Taiči – kūno ir dvasios stiprybei

"Įkvėpdami diafragmos pagalba švelniai masažuojame vidaus organus, atveriame plaučius. Pašalinus įtampa plaučiuose, kūnas geriau pasisavina deguonį, kurio padidėjęs kiekis atšviežina kraują. Jo tekėjimas tampa lengvesnis, o širdies darbas įgauna pastovų ritmą. Tai padeda kraujagyslėms pernešti deguonį ir naudingas medžiagas į organus, kurie buvo "užspausti". Pagerėja limfos tekėjimas organizme, dėl šios priežasties sąnariai "sutepami" ir atjaunėja, – aiškino Artūras.

Ne ką mažiau svarbus yra ir kūno struktūros atkūrimas. Bėgant metams, raumenys silpnėja, todėl pradedame jausti stuburo problemas.

Atliekant taiči čuan pratimus, nugara lieka tiesi, apkrovimas persikelia į pėdas, sąnariai tampa paslankūs ir atsiveria tiek, kiek reikia, o kūnas pajaučia lengvumą.

"Visi šie kūno ir dvasios pokyčiai atneša gerą nuotaiką, atsiranda džiugesys, o tai sumažina chroniškų ligų simptomus arba gali panaikinti pačius susirgimus. Sistema padeda kūnui susijungti į vieną visumą, žmogus pradeda labiau koncentruotis į save. Natūraliai imama analizuoti savo gyvenimą, spręsti problemas, keisti mitybos įpročius", – pasakojo pašnekovas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

žemaitis

žemaitis portretas
o aš džiaugiuos kad žmonės iš vis kažką daro, apart tv ir alaus .. o iš istorinės pusės manau, kad tais laikais žmonės briedais užsiiminėt tiesiog laiko neturėjo ir jei neveiktu iki šių dienų tikrai būtų neišlikę anejokių taiči ar ušų .. aišku gal ne kiekvienam skirta, taip kad lauželius degink ar su medžiais kalbėkis savo romuvose, o apie kokius tai aisčių , baltų ar kaip bepavadintum, kovos menus kalbėt nėra ką , jų tiesiog nebuvo, (buvo tiesiog fizucha kariam ir elementarūs "kirsk į galvą, kol nukris") bandžiau atkapstyt iš istorijos ir nieko padoraus nepavyko rast, nors pačiam žiauriai įdomu buvo ką mūsų probočiai veikė, nėr net kalbos apie kokius "manualus" o už vis apie gyvus mokymo nešiotojus, taip kad aš asmeniškai, į tokius "lizdeika martial arts" žiūrėčiau skeptiškai :)

Pagonis

Pagonis portretas
Taiči, ušu, kušu, mau-bau dar "borba nanaiskich malčikov", o kur sava ,dar iš senų senovės atėjusi lietuviška (tiksliau aisčių) gimnastika,kurią žinojo ir naudojo mūsų senovės žyniai ir vaidilos, stiprinanti sielą ir kūną. Apie tokią kažkodėl niekas nešneka, nors ji tikrai yra, ir gana efektinga.Mane su ja supažindino vienas iš dabartinės pagonių Romuvos vaidilų.
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių