Mankšta, taisyklinga mityba, masažai ir kitos kosmetikos procedūros – tai priemonės, padedančios paslėpti celiulitą.
Dievo rykštė moterims
Vasara privers išsirengti. Juk eisime į paplūdimį, kai bus karšta, ir dėvėsime minimaliai, vien maudymosi kostiumėlį. Jei jis pridengs baltomis dėmelėmis išmargintą ir tarsi gruoblėtą pilvą, tai šlaunų, kur itin ryškiai matosi celiulitas, tikrai nepaslėpsi. Ką daryti?
Moterys visais laikais kovojo su celiulitu. Tai struktūriniai pasikeitimai poodiniame riebaliniame sluoksnyje, kurie sutrikdo mikrocirkuliaciją ir limfos atitekėjimą. Išrasta begalė masažuoklių ir kosmetikos priemonių, bet jos nepakankamai efektyvios. Negana to, celiulitas išryškėja vis jaunesnėms moterims. Šis odos defektas joms yra viena opiausių grožio problemų.
„Anksčiau priemonių nuo celiulito buvo mažiau, gydymo būdai buvo primityvesni, o mūsų mamos šios problemos taip nesureikšmindavo. Šiuolaikinės moterys skiria vis daugiau dėmesio savo sveikatai ir grožiui. Kiekvieną pavasarį sulaukiame vis daugiau klienčių, kurioms atliekame įvairias anticeliulitines procedūras“, - pasakojo Palangos "Baltijos" poilsio namų komplekso „Žilvino“ viešbučio SPA ir grožio centro kosmetologė Indrė Balkaitienė.
Gydymui – priemonių kompleksas
Specialistų nuomonė vieninga: kiekviena moteris, kovojanti su celiulitu, turi pasirinkti individualias priemones. Veiksmingiausias jų kompleksas yra dietos, sportas ir tam tikros procedūros su kosmetinėmis priemonėmis.
Bėgimas, spartus ėjimas, plaukimas, šokiai pagerina kojų venų ir limfos mikrocirkuliaciją. Kosmetologės I.Balkaitienės teigimu, teigiamą poveikį figūrai ir odos išvaizdai turi važinėjimas dviračiu ar riedučiais, teniso žaidimas. Toms, kurios neturi laiko gyventi aktyviai, gali apsiriboti rytine mankšta, įtampai šalinti skirtais pratimais.
„Kovojant su celiulitu rekomenduotina keisti mitybos įpročius, laikytis maisto produktų suderinamumo taisyklių, jų kiekio paskirstymo dienos racione“, - patarė kosmetologė.
Kremai – papildoma priemonė
Greitai ir efektyviai įveikti celiulitą padeda specialus gydymo kursas, susidedantis iš 10-15 procedūrų, kurios atliekamos 2-3 kartus per savaitę. Vėliau jų galima sumažinti, profilaktikai pakanka 1-2 procedūrų per savaitę. Procedūros parenkamos individualiai, priklausomai nuo celiulito atsiradimo priežasčių ir stadijos.
I.Balkaitienės teigimu, celiulito pažeistoms sritims atstatyti veiksmingiausi yra masažai. Tai gali būti klasikinis, anticeliulitinis, limfodrenažinis masažas ar jų deriniai. Gydant celiulitą, svarbu pagerinti audinių mikrocirkuliaciją, suaktyvinti limfą, padidinti odos stangrumą.
Masažai ir vanduo
Rekomenduojama masažus derinti su įvyniojimo procedūromis, kurių metu pašalinami ne tik paviršiniame, bet ir gilesniuose odos sluoksniuose susikaupę toksinai ir šlakai. Oda tampa lygesnė, elastingesnė. Įvyniojimo metu naudojamos medžiagos įsigeria į poodinį sluoksnį, aprūpina jį mineralinėmis medžiagomis, vitaminais, drėkina ir stangrina odą.
Vandens procedūros veikia panašiai kaip ir įvyniojimai. Jų metu galima palaikyti aukštesnę kūno temperatūrą, o tai padeda įsisavinti naudojamas medžiagas.
Kremai nuo celiulito – tik pagalbinė priemonė. Jie padeda pašalinti skysčius, atgaivina ir stangrina odą, išvalo poras, gerina kraujotaką. Specialios kosmetikos priemonės su biologiškai veikliomis medžiagomis (jūros dumbliais, įvairiais mineralais, kofeinu, vitaminais) veiksmingos tuomet, kai pasiekia giliuosius odos sluoksnius.
Reikia noro ir kantrybės
Dumblių rūšių yra daug. Vieni veikia dehidratuojančiai, kiti lieknina, valo, skatina toksinų pasišalinimą, atstato mineralų balansą.
Dumblių sudėtyje yra daug mineralų ir vitaminų, todėl po procedūrų oda tampa tvirtesnė bei gyvybingesnė. Dumbliuose esantis jodas šildo ir valo, vitaminas C padeda atkurti kolageną. Procedūrose naudojama jūros druska stangrina odą, gerina kraujotaką, valo odos poras.
„Atsikratyti celiulito nėra neįmanoma, tačiau tam reikia daug pastangų, noro ir kantrybės. Nereikia nusivilti ir liautis rūpintis savimi”, - padrąsino kosmetologė I.Balkaitienė.
Kas yra celiulitas
Celiulitas – struktūriniai pasikeitimai poodiniame riebaliniame sluoksnyje, kurie sutrikdo mikrocirkuliaciją ir limfos atitekėjimą. Dažniausiai pastebimas ant šlaunų bei raumenų, tačiau gali atsirasti bet kurioje organizmo vietoje, kur yra riebalinio audinio sluoksnis. Celiulitas gali būti randamas ir krūtyse, juosmens dalyje, viršutinėje rankų dalyje, kakle – šioms vietoms būdingas didesnis riebalinio audinio kiekis moterų organizme. Celiulitas būdingas visų rasių moterims, tačiau labiau europietėms nei azijietėms ar juodaodėms. Reti atvejai, kai celiulitas gali išsivystyti ir vyrams.
Atsiradimo hipotezės
Tikslios celiulito atsiradimo priežastys iki galo nėra nustatytos. Anatomiškai celiulito atsiradimas gali būti grindžiamas jo pasiskirstymo pagrindu tarp lyčių bei struktūriniais vyrų ir moterų riebalinio bei jungiamojo audinio ypatumais. Pagal šią hipotezę, dėl intensyvaus riebalų kaupimosi poodyje (pavyzdžiui, lytinio brendimo metu) silpnesnis, būdingas moterims, jungiamasis audinys neišlaiko riebalinių ląstelių spaudimo, pakenkiamas poodis ir pradeda formuotis celiulitas. Kita hipotezė teigia, kad odos nelygumai atsiranda dėl vertikaliai orientuotų kolageno (jungiamojo audinio) skaidulų ištempimo, o tai susilpnina jungiamąjį audinį ir sąlygoja riebalinio audinio prasiveržimą pro jį. Dar viena dalis tyrinėtojų teigia, kad celiulitas yra uždegiminio pagrindo jungiamojo audinio pakitimai.
Šalinimo būdai
Endermologija arba masažas – poodinio riebalinio audinio mobilizavimas celiulito pažeistose vietose.
Mezoterapija – medicininės invazinės gydymo technikos pagalba į probleminės kūno zonos odą sušvirkščiami įvairūs veikliųjų preparatų mišiniai.
Liposakcija – tai procedūra, kurios metu išsiurbiamos riebalų sankaupos.
Kitos procedūros: infraraudonųjų spindulių šviesos ir radiodažnių energijos poveikis derinamas su vakuuminiu siurbimu ir mechaniniu volelių masažu; gydymas guminėmis taurelėmis.
Kita nuomonė
Nėra moksliškai pagrįstų, veiksmingų celiulito gydymo būdų, kaip nėra aiški ir celiulito atsiradimo teorija, neatmetant galimybės, kad celiulitas yra normali būklė moteriai. Estrogenų poveikyje jungiamasis audinys tampa elastingesnis ir plastiškesnis – tai reikalinga gimdymui, todėl riebalinės ląstelės ir prasiveržia pro jungiamojo audinio tinklelį. Sukurta daugybė priemonių, medikamentų ir prietaisų celiulitui gydyti, tačiau ne visi jie veiksmingi.
Naujausi komentarai