Turbūt ne vienas vaikas pasakytų, jog ant galinės automobilio sėdynės važiuoti daug nuobodžiau, nei sėdint šalia vairuotojo. Tačiau šią situaciją gali pakeisti „General Motors“ (GM) iniciatyva.
Kompanijos R&D padalinys pakvietė Izraelio Bezalel miesto Menų ir dizaino akademijos „Future“ laboratorijos mokslininkus ir tyrėjus dalyvauti projekte „Windows of Opportunity“ (WOO), kuriems skirta užduotis sukurti interaktyvių langų koncepciją. „Bezalel“ akademija yra viena seniausių švietimo įstaigų Izraelyje.
„Patobulinti langai, galintys reaguoti į automobilio greitį ir jo buvimo vietą, gali praplėsti realaus pasaulio ribas, ir tai padės padaryti interaktyvūs sprendimai, kurie bus skirti pramogoms ir švietimui“, – teigė R&D padalinio atstovas, kalbėdamas apie naują WOO sąsają.
Kad būtų galima imituoti būsimus interaktyvius langus, tyrėjai pasitelkė optinę sensorinę technologiją „EyeClick“, naudojančią projektorių ir kamerą. Viso to dėka sukuriamas permatomas ekranas su multisensoriniu paviršiumi, kuris valdomas gestais. Galutiniuose produktuose bus naudojama technologija, įvardinta kaip „protingas stiklas“, galintis keisti savo permatomumo laipsnį ir rodyti spalvotus vaizdus.
GM kol kas neturi greitų planų įdiegti interaktyvius langus į savo automobilius. Šiuo metu kuriama bazinė koncepcija, kuri ateityje būtinai atsiras serijiniuose automobilių modeliuose.
Su pirmųjų aplikacijų, sukurtų projekto WOO metu, galima susipažinti pateikto vaizdo klipo pagalba.
Naujausi komentarai