Šveicaras nuotykių ieškotojas antradienį paryčiais pakilo iš Madrido oro uosto saulės energijos varomu lėktuvu ir pasuko Maroko sostinės Rabato link, mėginant atlikti pirmąjį pasaulyje tarpžemyninį skrydį tokio tipo orlaiviu.
54 metų psichiatras ir oreivis Bernard’as Piccard’as siekia atlikti drąsų skrydį iš Europos į Afriką lėktuvu „Solar Impulse“, kuris pagal sparnų plotį prilygsta didžiuliam laineriui „Airbus A340“, bet sveria ne daugiau nei vidutinis šeimyninis automobilis.
Jo valdomas eksperimentinis lėktuvas pakilo neskleisdamas beveik jokio triukšmo iš Madrido Barachaso oro uosto 5 val. 22 min. vietos (6 val. 22 min. Lietuvos) laiku, o jo mirksintis raudonas žibintas buvo galiausiai išnyko mėnesienos nušviestoje padangėje.
Lėktuve, kurio sparnuose įtaisyta 12 tūkst. saulės baterijų, maitinančių keturis elektrinius variklius, esanti vaizdo kamera transliavo, kaip po orlaiviu slenka ištuštėjusios Ispanijos sostinės gatvės.
Padedant palankiam vėjui, B.Piccard’as palaipsniui pakilo į 3 600 metrų aukštį ir pasuko į Sevilijos miestą Ispanijos pietuose.
Vėliau jis planuoja perskristi Gibraltaro sąsiaurį 8 500 metrų aukštyje, pasiekti Maroko oro erdvę ties Tanžeru ir nutūpti Rabato Salė oro uoste po 23 val. vietos (trečiadienio 1 val. Lietuvos) laiku.
Per šį skrydį nebus sunaudota nė lašo degalų.
Iš anglies pluošto pagaminto lėktuvo saulės baterijos dieną ne vien suka variklius, bet ir krauna 400 kilogramų sveriančius ličio polimerų akumuliatorius, kad orlaivis galėtų skristi ir sutemus.
B.Piccard’as, kuris pirmasis pasaulyje nenusileisdamas apskrido pasaulį oro balionu kartu su oreiviu iš Didžiosios Britanijos Brianu Jonesu, perėmė „Solar Impulse“ vairalazdę iš 59 metų šveicaro vadybininko ir piloto Andre Borschbergo, kuris yra vienas iš šio projekto įkūrėjų.
A.Borschbergas pilotavo „Solar Impulse“ pirmajame skrydžio etape iš Šveicarijos miesto Pajerno ir atskrido į Madridą gegužės 25 dieną.
Organizatoriai sakė, kad šią kelionę, kurios bendras maršrutas sudaro 2 500 kilometrų, suplanuota užbaigti tuo metu, kai Maroko pietiniame Varzazato regione prasidės didžiausios pasaulyje saulės šiluminės jėgainės statybos.
Šis „Solar Impulse“ skrydis taip pat turi tapti repeticija pirmajai kelionei aplink pasaulį saulės varomu lėktuvu, kurią planuojama surengti 2014 metais.
„Solar Impulse“ pateko į istoriją 2010 metų gegužę kaip pirmasis pilotuojamas saulės energija varomas orlaivis, skraidęs nenutūpdamas ištisą parą.
Šiam orlaiviui priklauso ilgiausiai trukusio pilotuojamo skrydžio saulės energija varomu lėktuvu pasaulio rekordas, kai „Solar Impulse“ skraidė virš Šveicarijos 26 valandas, 10 minučių ir 19 sekundžių, taip pat pasiekdamas šio tipo aparatų aukščio rekordą - 9 235 metrus.
Naujausi komentarai