Pereiti į pagrindinį turinį

6 pa­ta­ri­mai, ku­rie pa­dės pa­si­tik­ti nau­jus me­tus sa­vo ro­gė­se!

2019-01-21 10:42
DMN inf.

Grei­čiau­siai dau­ge­lis, bai­gian­tis me­tams, pa­gal­vo­jo­te – gal­būt nau­jais ver­tė­tų iš­ban­dy­ti kaž­ką nau­jo sa­vo dar­bi­nė­je kar­je­ro­je? Kaž­ką to­kio, apie ką il­gai sva­jo­jo­te, ta­čiau ne­drį­so­te? Pa­ta­ri­mų ir pa­drą­si­ni­mų apstu, ta­čiau ar vis­ką ge­rai ap­gal­vo­jo­te?

Personalo atrankų ir konsultacijų bendrovės  „Noriu personalo sprendimų grupė“, personalo atrankų konsultantė - Miglė Lapinskaitė
Personalo atrankų ir konsultacijų bendrovės „Noriu personalo sprendimų grupė“, personalo atrankų konsultantė - Miglė Lapinskaitė / Asmeninio archyvo nuotr.

Straips­ny­je iš­siaiš­kin­si­me, ko­kie da­ly­kai yra svar­būs renkan­tis nau­ją kar­je­ros po­sū­kį, o ko­kie gal­būt truk­dė iki šiol su­si­ras­ti nau­ją dar­bą.

1. Ban­dy­ki­te, sten­ki­tės, ir jums tik­rai pa­vyks!

Ne­re­tai su­si­du­ria­me su nuo­mo­ne, kad jei ne­pa­vy­ko iš pirmų ke­lių kar­tų su­ras­ti nau­ją ge­res­nį dar­bą – to pa­da­ry­ti ir ne­beį­ma­no­ma. Tai vi­siš­ka ne­tie­sa! Pa­gal­vo­ki­te, ar vis­ką pa­da­rė­te tei­sin­gai? Gal­būt ban­dė­te kan­di­da­tuo­ti į to­kias dar­bo vie­tas, ku­rios nea­ti­tin­ka jū­sų tu­ri­mos pa­tir­ties ir įgūdžių? O gal­būt pa­kan­ka­mai neį­ver­ti­no­te sa­vo tu­ri­mų ži­nių? Ati­džiai peržiūrėki­te ne tik sa­vo CV, bet ir tai, kiek įde­da­te pa­stan­gų steng­da­mie­si darbda­viui pa­ro­dy­ti, kad tik­rai no­ri­te ir ga­li­te at­lik­ti nau­ją dar­bą ge­rai. Nepamirški­te pa­si­do­mė­ti įmo­ne, pa­rei­gų sri­ti­mi, kon­ku­ren­ci­ne ap­lin­ka – taip pasi­ruo­ši­te dar­bo po­kal­biui. Ne­bi­jo­ki­te pa­skam­bin­ti ir pa­klaus­ti, ar jū­sų kandidatū­ra svars­ty­ti­na, gal­būt te­le­fo­no po­kal­bio me­tu ir su­lauk­si­te pa­siū­ly­mo at­vyk­ti į dar­bo po­kal­bį.

2. Tai­syk­lių lai­ky­ma­sis ir at­sa­ko­my­bė

Ne tik darb­da­vys, bet ir jūs tu­ri­te lai­ky­tis tam tik­rų tai­syk­lių. Jei­gu jau su­lau­kė­te skam­bu­čio iš darb­da­vio – ne­pa­mirš­ki­te, kad atė­jo lai­kas pa­si­ro­dy­ti iš ge­riau­sios pu­sės. Gal­būt su­tar­to lai­ko su­si­ti­ki­mui lai­ky­ma­sis, man­da­gus bend­ra­vi­mas ir atro­do sa­vai­me su­pran­ta­mas da­ly­kas, ta­čiau ne­pa­mirš­ki­te, kad tai svar­biau, nei jūs ma­no­te. Vė­la­vi­mas, su­tar­tos da­tos su­si­ti­ki­mui nu­kė­li­mas ro­do jū­sų neapsisp­ren­di­mą, gal­būt ir ne­no­rą dirb­ti nau­jo­je kom­pa­ni­jo­je. Kiek­vie­nas darbda­vys ver­tins jus la­biau, jei­gu pa­ro­dy­si­te, kad skir­tas lai­kas po­kal­biui yra jums svar­biau­sia, ir tai, kad jūs pla­nuo­ja­te lai­ką, ga­li pa­stū­mė­ti jus aukš­čiau, nei ma­no­te. Ne­pa­mirš­ki­te, kad kiek­vie­na smulk­me­na su­da­ro bend­rą vaiz­dą tiek apie jus kaip po­ten­cia­lų kan­di­da­tą, tiek jums apie kom­pa­ni­ją. Juk ne­no­rė­tu­mė­te dirb­ti įmo­nė­je, ku­rios va­do­vas į su­si­ti­ki­mą vė­la­vo, pa­si­ro­dė ne­pa­si­ruo­šęs ir netu­rė­jo ko jū­sų pa­klaus­ti su­si­ti­ki­mo me­tu.

3. Ne­pag­rįs­ti / nea­ti­tin­kan­tys rin­kos si­tua­ci­jos at­ly­gio lū­kes­čiai

No­rė­da­mi keis­ti pa­rei­gas daž­niau­siai svars­to­me ir apie ge­res­nes dar­bo sąlygas. Šiai po­kal­bio te­mai rei­kė­tų pa­si­ruoš­ti iš anks­to. Jei­gu kan­di­da­tuo­ja­te į tos pa­čios sfe­ros pa­rei­gas, grei­čiau­siai ži­no­te, ko­kie at­ly­gio svy­ra­vi­mai vy­rau­ja rin­ko­je, kaip jus ver­ti­na esa­mas darb­da­vys ir ką esa­te už­si­tar­na­vęs se­no­jo­je įmo­nė­je, ta­čiau ar esa­te pa­si­ruo­šęs de­ry­boms nau­jo­je kom­pa­ni­jo­je? Rei­kė­tų žino­ti, kad nau­ja­sis darb­da­vys jums to­kio pa­ties ar di­des­nio at­ly­gio ne­sku­bės pa­siū­ly­ti ne­ži­no­da­mas jū­sų su­ge­bė­ji­mų, pa­si­ry­ži­mo dirb­ti ir steng­tis. Prieš pokal­bį tu­ri­te ge­rai ap­gal­vo­ti, ko­dėl bū­tent to­kį at­ly­gį tu­rė­tų pa­siū­ly­ti darb­da­vys, ne­bi­jo­te pa­sa­ky­ti, kuo esa­te nau­din­gas, ką pa­sie­kė­te, ko­kios bū­tent jū­sų savybės tu­rė­tų pa­dė­ti įmo­nei siek­ti aukš­tes­nių re­zul­ta­tų. Jei­gu kan­di­da­tuo­ja­te į ki­tos sfe­ros pa­rei­gas, taip pat ne­pa­mirš­ki­te pa­si­do­mė­ti vy­rau­jan­čiais at­ly­giais rin­ko­je. Pa­gal­vo­ki­te ir su­si­dė­lio­ki­te sa­vo ge­riau­sias sa­vy­bes ir pa­tir­tį, ko­dėl būtent ju­mis tu­rė­tų pa­ti­kė­ti darb­da­vys.

4. Pla­nuo­ki­te sa­vo kar­je­rą

Kiek­vie­nas nau­jas dar­bas tu­ri neat­sie­ja­mą in­dė­lį tiek į jū­sų pa­tir­tį, tiek į jū­sų karje­rą. Bai­gę moks­lus ir įgi­ję iš­si­la­vi­ni­mą daž­niau­siai no­ri­me ir sie­ti sa­vo būsimą kar­je­rą su įgy­to­mis ži­nio­mis, ta­čiau gal­būt ne­sku­bė­ki­te ieš­ko­ti tik bū­tent to­kio dar­bo, ku­ris ati­tin­ka jū­sų iš­si­la­vi­ni­mą. Grei­čiau­siai vi­si stu­di­ja­vę ži­no, kad įgi­jo ne tik pro­fe­si­ją ati­tin­kan­čių ži­nių, ta­čiau mo­kė­si ir daug pla­tes­nių, pasaulieti­nių te­mų. Ta­da klau­sė­te sa­vęs, kam jums to rei­kia. Šian­dien ga­li­me pa­sa­ky­ti – to tik­rai rei­kės! Kiek­vie­na jū­sų iš­mok­ta pa­mo­ka, iš­klau­sy­ta pa­skai­ta su­da­ro bend­rą pa­sau­lio vaiz­dą, to­dėl ne­gal­vo­ki­te, kad, bai­gę vie­ną spe­cia­ly­bę, ga­li­te dirb­ti tik to­je sfe­ro­je. Tar­pi­nės sto­te­lės, iš­mok­tos pa­mo­kos įvai­rio­se kompa­ni­jo­se ga­li at­neš­ti daug dau­giau nau­dos, nei jūs ma­no­te. Rei­kė­tų nepamirš­ti, kad šiuo me­tu eg­zis­tuo­ja ir pro­fe­sio­na­lios as­me­ni­nės kon­sul­ta­ci­jos su per­so­na­lo at­ran­kos kon­sul­tan­tais, sie­kiant efek­ty­vin­ti dar­bo paieš­ką ir planuo­jant kar­je­rą. Kon­sul­ta­ci­jos me­tu ap­tar­si­te dar­bo rin­kos si­tua­ci­ją, įvertinsite sa­vo ga­li­my­bes šių die­nų dar­bo rin­ko­je, gau­si­te re­ko­men­da­ci­jų, kaip pa­brėž­ti sa­vo stip­rią­sias kom­pe­ten­ci­jas, daž­niau­siai pa­si­tai­kan­čias klai­das ir kitus svar­bius da­ly­kus. Grei­čiau­siai pa­ts svar­biau­sias da­ly­kas yra jū­sų no­ras ir pa­si­ti­kė­ji­mas sa­vi­mi – nie­ka­da nea­be­jo­ki­te, ban­dy­ki­te ir sie­ki­te sa­vo tiks­lo. Tarpi­nės sto­te­lės jū­sų kar­je­ro­je yra pa­tys di­džiau­si laip­tai, pa­dė­sian­tys gau­ti sva­jo­nių dar­bą.

5. Pris­ta­ty­ki­te sa­ve ki­taip

Taip, gal­būt tai skam­ba vi­so­se ant­raš­tė­se ir dau­ge­ly­je straips­nių, ta­čiau įdo­mus CV ir ki­toks sa­vęs pri­sta­ty­mas yra bū­tent tai, kas ga­li jus iš­skir­ti ir pil­kos mi­nios šab­lo­nų. Kiek­vie­nas mes esa­me in­di­vi­dua­lus, tu­rin­tis sa­vo ma­ty­mą, tad nebijoki­te jo pa­brėž­ti. Gal­būt vie­nas iš šim­to CV tu­rės tai, ko ki­ti ne­tu­rė­jo? Peržvelg­da­mi sa­vo CV ne­pa­mirš­ki­te ir kri­tiš­kai įsi­ver­tin­ti – kiek ja­me esan­ti informaci­ja ak­tua­li ieš­ko­mai po­zi­ci­jai, kiek pa­gal pa­teik­tą in­for­ma­ci­ją darb­da­vys ga­lės ver­tin­ti jū­sų ati­ti­ki­mą pa­teik­tiems rei­ka­la­vi­mams? Įver­tin­ki­te, ar nė­ra per daug per­tek­li­nės, neak­tua­lios in­for­ma­ci­jos? Vis dėl­to gal­būt jū­sų pri­seg­tas motyvacinis laiš­kas bus tas laip­te­lis, ku­rio trū­ko dau­ge­liui ki­tų? Kiek­vie­nas iš jūsų tu­ri kaž­ką in­di­vi­dua­laus, pa­ro­dy­ki­te tai!

6. Re­zul­ta­tas

At­ro­do, kad vis­ką pa­da­rė­te tei­sin­gai, ta­čiau dėl kaž­ko­kių prie­žas­čių vis tiek nega­vo­te pa­siū­ly­mo, ku­rio ti­ki­tės? Nea­be­jo­ki­te, re­zul­ta­tas gau­na­mas ne iš karto. Gal­būt tai net ne jū­sų pa­tir­ties pro­ble­ma, gal­būt darb­da­vys ma­no, kad ne­pri­tap­si­te prie or­ga­ni­za­ci­jos kul­tū­ros? Vie­na iš ga­li­my­bių yra ir tai, kad gal­būt bū­tent šiuo lai­ko­tar­piu nė­ra to­kio dar­bo pa­siū­ly­mo rin­ko­je, ku­ris ati­tik­tų jū­sų lūkes­čius? Nes­ku­bė­ki­te įsi­dar­bin­ti ten, kur dve­jo­ja­te, ste­bė­ki­te rin­ką ir nuo­la­tos da­ly­vau­ki­te žai­di­me. Pri­min­ki­te įvai­rioms at­ran­kų kom­pa­ni­joms apie sa­ve, nepa­mirš­ki­te ir „Lin­ke­dIn“ so­cia­li­nio pus­la­pio. Nau­jas dar­bo pa­siū­ly­mas ga­li bū­ti vi­sai čia pat, tik rei­kia jį pa­ste­bė­ti.

Tai­gi, ne­sku­bė­ki­te ir ge­rai ap­svars­ty­ki­te, ar esa­te tin­ka­mai pa­si­ruo­šęs priim­ti nau­jus iš­šū­kius, ar vis­ką da­ro­te tei­sin­gai ir, svar­biau­sia, nea­be­jo­ki­te sa­vo sugebė­ji­mais, nes tai, ką mo­ka­te / ži­no­te jūs, ga­li bū­ti bū­tent tai, ko įvai­rios kompa­ni­jos il­gai ieš­ko­jo!

Straipsnis užsakytas

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų