Straipsnyje išsiaiškinsime, kokie dalykai yra svarbūs renkantis naują karjeros posūkį, o kokie galbūt trukdė iki šiol susirasti naują darbą.
1. Bandykite, stenkitės, ir jums tikrai pavyks!
Neretai susiduriame su nuomone, kad jei nepavyko iš pirmų kelių kartų surasti naują geresnį darbą – to padaryti ir nebeįmanoma. Tai visiška netiesa! Pagalvokite, ar viską padarėte teisingai? Galbūt bandėte kandidatuoti į tokias darbo vietas, kurios neatitinka jūsų turimos patirties ir įgūdžių? O galbūt pakankamai neįvertinote savo turimų žinių? Atidžiai peržiūrėkite ne tik savo CV, bet ir tai, kiek įdedate pastangų stengdamiesi darbdaviui parodyti, kad tikrai norite ir galite atlikti naują darbą gerai. Nepamirškite pasidomėti įmone, pareigų sritimi, konkurencine aplinka – taip pasiruošite darbo pokalbiui. Nebijokite paskambinti ir paklausti, ar jūsų kandidatūra svarstytina, galbūt telefono pokalbio metu ir sulauksite pasiūlymo atvykti į darbo pokalbį.
2. Taisyklių laikymasis ir atsakomybė
Ne tik darbdavys, bet ir jūs turite laikytis tam tikrų taisyklių. Jeigu jau sulaukėte skambučio iš darbdavio – nepamirškite, kad atėjo laikas pasirodyti iš geriausios pusės. Galbūt sutarto laiko susitikimui laikymasis, mandagus bendravimas ir atrodo savaime suprantamas dalykas, tačiau nepamirškite, kad tai svarbiau, nei jūs manote. Vėlavimas, sutartos datos susitikimui nukėlimas rodo jūsų neapsisprendimą, galbūt ir nenorą dirbti naujoje kompanijoje. Kiekvienas darbdavys vertins jus labiau, jeigu parodysite, kad skirtas laikas pokalbiui yra jums svarbiausia, ir tai, kad jūs planuojate laiką, gali pastūmėti jus aukščiau, nei manote. Nepamirškite, kad kiekviena smulkmena sudaro bendrą vaizdą tiek apie jus kaip potencialų kandidatą, tiek jums apie kompaniją. Juk nenorėtumėte dirbti įmonėje, kurios vadovas į susitikimą vėlavo, pasirodė nepasiruošęs ir neturėjo ko jūsų paklausti susitikimo metu.
3. Nepagrįsti / neatitinkantys rinkos situacijos atlygio lūkesčiai
Norėdami keisti pareigas dažniausiai svarstome ir apie geresnes darbo sąlygas. Šiai pokalbio temai reikėtų pasiruošti iš anksto. Jeigu kandidatuojate į tos pačios sferos pareigas, greičiausiai žinote, kokie atlygio svyravimai vyrauja rinkoje, kaip jus vertina esamas darbdavys ir ką esate užsitarnavęs senojoje įmonėje, tačiau ar esate pasiruošęs deryboms naujoje kompanijoje? Reikėtų žinoti, kad naujasis darbdavys jums tokio paties ar didesnio atlygio neskubės pasiūlyti nežinodamas jūsų sugebėjimų, pasiryžimo dirbti ir stengtis. Prieš pokalbį turite gerai apgalvoti, kodėl būtent tokį atlygį turėtų pasiūlyti darbdavys, nebijote pasakyti, kuo esate naudingas, ką pasiekėte, kokios būtent jūsų savybės turėtų padėti įmonei siekti aukštesnių rezultatų. Jeigu kandidatuojate į kitos sferos pareigas, taip pat nepamirškite pasidomėti vyraujančiais atlygiais rinkoje. Pagalvokite ir susidėliokite savo geriausias savybes ir patirtį, kodėl būtent jumis turėtų patikėti darbdavys.
4. Planuokite savo karjerą
Kiekvienas naujas darbas turi neatsiejamą indėlį tiek į jūsų patirtį, tiek į jūsų karjerą. Baigę mokslus ir įgiję išsilavinimą dažniausiai norime ir sieti savo būsimą karjerą su įgytomis žiniomis, tačiau galbūt neskubėkite ieškoti tik būtent tokio darbo, kuris atitinka jūsų išsilavinimą. Greičiausiai visi studijavę žino, kad įgijo ne tik profesiją atitinkančių žinių, tačiau mokėsi ir daug platesnių, pasaulietinių temų. Tada klausėte savęs, kam jums to reikia. Šiandien galime pasakyti – to tikrai reikės! Kiekviena jūsų išmokta pamoka, išklausyta paskaita sudaro bendrą pasaulio vaizdą, todėl negalvokite, kad, baigę vieną specialybę, galite dirbti tik toje sferoje. Tarpinės stotelės, išmoktos pamokos įvairiose kompanijose gali atnešti daug daugiau naudos, nei jūs manote. Reikėtų nepamiršti, kad šiuo metu egzistuoja ir profesionalios asmeninės konsultacijos su personalo atrankos konsultantais, siekiant efektyvinti darbo paiešką ir planuojant karjerą. Konsultacijos metu aptarsite darbo rinkos situaciją, įvertinsite savo galimybes šių dienų darbo rinkoje, gausite rekomendacijų, kaip pabrėžti savo stipriąsias kompetencijas, dažniausiai pasitaikančias klaidas ir kitus svarbius dalykus. Greičiausiai pats svarbiausias dalykas yra jūsų noras ir pasitikėjimas savimi – niekada neabejokite, bandykite ir siekite savo tikslo. Tarpinės stotelės jūsų karjeroje yra patys didžiausi laiptai, padėsiantys gauti svajonių darbą.
5. Pristatykite save kitaip
Taip, galbūt tai skamba visose antraštėse ir daugelyje straipsnių, tačiau įdomus CV ir kitoks savęs pristatymas yra būtent tai, kas gali jus išskirti ir pilkos minios šablonų. Kiekvienas mes esame individualus, turintis savo matymą, tad nebijokite jo pabrėžti. Galbūt vienas iš šimto CV turės tai, ko kiti neturėjo? Peržvelgdami savo CV nepamirškite ir kritiškai įsivertinti – kiek jame esanti informacija aktuali ieškomai pozicijai, kiek pagal pateiktą informaciją darbdavys galės vertinti jūsų atitikimą pateiktiems reikalavimams? Įvertinkite, ar nėra per daug perteklinės, neaktualios informacijos? Vis dėlto galbūt jūsų prisegtas motyvacinis laiškas bus tas laiptelis, kurio trūko daugeliui kitų? Kiekvienas iš jūsų turi kažką individualaus, parodykite tai!
6. Rezultatas
Atrodo, kad viską padarėte teisingai, tačiau dėl kažkokių priežasčių vis tiek negavote pasiūlymo, kurio tikitės? Neabejokite, rezultatas gaunamas ne iš karto. Galbūt tai net ne jūsų patirties problema, galbūt darbdavys mano, kad nepritapsite prie organizacijos kultūros? Viena iš galimybių yra ir tai, kad galbūt būtent šiuo laikotarpiu nėra tokio darbo pasiūlymo rinkoje, kuris atitiktų jūsų lūkesčius? Neskubėkite įsidarbinti ten, kur dvejojate, stebėkite rinką ir nuolatos dalyvaukite žaidime. Priminkite įvairioms atrankų kompanijoms apie save, nepamirškite ir „LinkedIn“ socialinio puslapio. Naujas darbo pasiūlymas gali būti visai čia pat, tik reikia jį pastebėti.
Taigi, neskubėkite ir gerai apsvarstykite, ar esate tinkamai pasiruošęs priimti naujus iššūkius, ar viską darote teisingai ir, svarbiausia, neabejokite savo sugebėjimais, nes tai, ką mokate / žinote jūs, gali būti būtent tai, ko įvairios kompanijos ilgai ieškojo!
Naujausi komentarai