Apklausos duomenimis, detalų finansinį planą kitiems metams yra pasiruošęs kas dešimtas (8 proc.) apklaustasis, 37 proc. įsivaizduoja, tačiau nėra užsirašę savo finansinių tikslų, dar 24 proc. plano neturi, bet ketina turėti. Kas ketvirtas (26 proc.) respondentas teigia plano neturintis ir neketinantis turėti.
„Citadele“ banko Lietuvos filialo vadovo Dariaus Burdaičio teigimu, biudžetavimas – vienintelis būdas turėti sveiką santykį su pinigais. Anot jo, per metus gali stipriai pasikeisti žmogaus finansinė situacija: išaugti ar sumažėti pajamos, atsirasti naujų finansinių tikslų ir įsipareigojimų.
„Bent kartą per metus verta nuodugniai peržiūrėti savo išlaidas, iš naujo įvertinti savo poreikius ir sudaryti biudžeto planą ateinantiems metams. (…) Nors gilintis į savo išlaidas gali būti nemalonu, nes žinome, kad neturėtume išlaidauti ir dėl to jaučiame gėdą, tik pamatę konkrečią sumą galime įvertinti jos poveikį mūsų finansams ir imtis atitinkamų veiksmų“, – pranešime cituojamas D. Burdaitis.
D. Burdaičio teigimu, kalbant apie svarbiausius finansinius tikslus, kiekvienas turėtų būti sukaupęs bent 6 mėnesių pajamų dydžio finansinę pagalvę, kuri praverstų susirgus, netekus darbo ar keičiant karjeros kryptį.
Kita svarbi taisyklė – kad išlaidos neviršytų pajamų, o taupymui kas mėnesį būtų atsidedama bent 10 proc. nuo pajamų.
Reprezentatyvią Baltijos šalių gyventojų apklausą atliko tyrimų agentūra „Norstat“ 2024 metų gruodį. Internetinės apklausos būdu apklausta mažiausiai po 500 gyventojų nuo 18 iki 74 metų.
Naujausi komentarai