„Tikime, kad užteks laiko iki rudens parengti sprendimų projektus ir juos atnešti į Seimą, o tada su jumis išsidiskutavus priimti“, – antradienį Seime Vyriausybės pusvalandyje teigė P. Poderskis.
Pasak ministro, idėja, apie kurią jis pranešė balandžio pabaigoje, aptarta ne tik su statybininkais ir projektuotojais, bet ir su Vyriausybės atstovais, ministrais, premjeru.
„Kol kas iš esmės girdime ir nemažai nuogąstavimų, ir tam tikrų klausimų, kaip suvaldysime vienokias ar kitokias rizikas, kurios kyla, bet truputį daugiau paaiškinus sprendimo esmę ir tai, kaip jį matome, tai tie nuogąstavimai yra dažnai atliepiami“, – kalbėjo ministras.
„Bendra nuotaika yra pritarimo, bet, žinoma, yra kaip visada, tam tikras velnias slypi detalėse. Ir kaip įgyvendinsime, yra labai svarbu“, – pridūrė jis.
Ministro teigimu, daugiausia klausimų kyla dėl to, kaip būtų kontroliuojama, kad gyventojai namų nestatytų neleistinose vietose, todėl Seimo Aplinkos apsaugos komitete dirbanti konservatorė Aistė Gedvilienė siūlo išbandyti bandomąjį projektą kurioje nors savivaldybėje.
„Kadangi, jeigu jau mes atversime tai visai Lietuvai ir paleisime tą statymą be statybos leidimų visoje Lietuvoje, tą procesą bus gana sunku suvaldyti. Bet jeigu mes pabandytume vienoje savivaldybėje, galbūt galėtume pasimokyti iš patirčių ten“, – svarstė parlamentarė.
P. Poderskio teigimu, bandomojo projekto idėja nėra atmestina.
„Galbūt tame galėtų dalyvauti keletas savivaldybių. Didieji miestai, kurortai, regionų savivaldybės susiduria su skirtingais iššūkiais“, – Seime teigė ministras.
(be temos)
(be temos)