Visai šalia Baisogalos galimai dar šį rudenį Vokietijos karinės pramonės milžinė „Rheinmetall“ pradės savo gamyklos statybas.
„Tai reiškia labai daug. Pirmiausia, tai yra pati didžiausia investicija į gynybos pramonę Lietuvos Respublikos istorijoje ir tai yra daugiau saugumo“, – sakė ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
Tiesa, žinia apie gigantiško dydžio vokiškos įmonės atvykimą į regioną vietinius išgąsdino. Žmonėms kilo daug klausimų, į kuriuos kol kas atsakymų mažai.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
„Šiek tiek kelia nerimo man, kaip buvusiam Instituto (LSMU Gyvulininkystės institutas Baisigaloje, – „Kauno diena“) darbuotojui, kad truputį nuskriaudžia dėl pašarų, netenka pašarų, toliau reiks vežtis iš kažkur tikriausia“, – kalbėjo baisogalietis.
„Baimė tiktai gali būti dėl to, ar sklis iš to objekto radiacija ir cheminis koks nors užteršimas“, – nerimavo kita Baisogalos gyventoja.
Neramu ir dėl saugumo, mat ši įmonė ne bandeles, bet ginklus ir amuniciją keps. Tik, anot valdžios, čia anoks minusas. Tai pliusas visai šaliai. „Žmonės galbūt kažkiek pergyvena dėl saugumo, bet ne vieną kartą esu sakęs: aš manau, kai pasistatys šitą gamyklą, mūsų rajonas taps saugiausias Lietuvoje“, – įsitikinęs Radviliškio rajono meras Kazimieras Račkauskas.
„Tai reiškia galimybes mums įsigyti amunicijos, t. y. savarankiškumo Lietuvos kariuomenei“, – sakė A. Armonaitė.
„Jeigu nebūtų karo, nebūtų kariaujama, tai galbūt būčiau priešiškesnis, bet dabar manau, kad geras dalykas bus“, – sakė vienas Baisogalos gyventojų. Kai kurie vietiniai tiki, kad didžiulės investicijos atgaivins Baisogalą. Tikimasi naujų kelių, apšvietimo, darbo vietų.
„Aš tikrai žinau, kad didelė dalis jaunimo myli Baisogalą ir tai, kad joje atsiranda papildomų darbo vietų, manau, tikrai yra potencialas pasilikti jaunimui, kurti savo šeimas, gyventi savo mylimame krašte“, – sakė Baisogalos seniūnė Renata Masiulienė.
„Mūsų butai pabrangs tikriausiai, atvažiuos darbininkų, dabar jie labai pigūs, daug tuščių jau yra“, „Atsiras daugiau darbo vietų ir aplamai kažkas naujo atsiras“, – vylėsi gyventojai.
Tai yra pati didžiausia investicija į gynybos pramonę Lietuvos Respublikos istorijoje ir tai yra daugiau saugumo.
„Manome, kad gerės ir kelių būklė, galbūt elektros linijų papildomų atsiras, o gal, duok Dieve, ir dujotiekis, ko mes labai gal norėtume“, – kalbėjo seniūnė.
Ministrė A. Armonaitė įsitikinusi, kad taip ir bus: „Žinoma, kad gamykla negali stovėti be infrastruktūros, o infrastruktūra, tokia kaip keliai, šaligatviai, kitos komunikacijos, bus ir miesteliui nauda.“
„Rheimetall“ žada sukurti mažiausiai 150 naujų darbo vietų ir investuoti daugiau kaip 180 mln. eurų. Be to, anot ministrės, įsileidus įmonę milžinę į šalį, Lietuva užsidėjo dar vieną papildomą pliusą: „Rheinmetall“ traukia naujus vardus ir naujas gamyklas. Aš praeitą savaitę buvau Vokietijoje, tokio susidomėjimo Lietuva anksčiau nebuvo, koks yra dabar. Tai yra labai daug ir ypač geopolitiniame kontekste.“
Ministerija su vokiečių įmone sutartį pasirašė birželio pradžioje. Projektui suteiktas ir stambaus projekto statusas.
Naujausi komentarai