Gerinama infrastruktūra
Birštono savivaldybė yra pirmaujanti Lietuvoje pagal investicijas, skirtas vienam gyventojui. Be to, reikėtų nepamiršti, kad Birštonas turi ne tik patenkinti gyventojų socialinius, ekonominius, kultūrinius poreikius, bet ir suteikti kokybiškas paslaugas atvykstantiesiems, todėl tenka derinti investicijas į įvairias sritis.
„Visada reikia prisiminti, kad Birštonas yra kurortas, kuriame koncentruotos sveikatinimo ir turizmo paslaugos, šalia šių paslaugų privatus verslas sėkmingai vysto būsto pasiūlos, maitinimo, suaugusiųjų ir vaikų laisvalaikio užimtumo paslaugas. Savivaldybės politikų darbotvarkėje ir administracijos veikloje investicijoms, verslo skatinimui, efektyvesnių biurokratinių procedūrų plėtojant verslą užtikrinimui skiriamas ypatingas dėmesys. Mūsų investicijos susijusios su tuo, kad žmonės gautų kokybiškas viešąsias paslaugas, kokybiškai praleistų laisvalaikį, vaikams būtų įrengta daugiau žaidimų, sporto aikštelių. Svarbus ir miesto estetinis vaizdas, todėl kurortą puošia daugiau nei 100 skirtingų skulptūrų, įvairių gėlynų. Aktyviai palaikome ir remiame menininkų idėjas“, – kalbėjo Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė.
Savivaldybės materialinės investicijos, tenkančios vienam gyventojui, siekia apie 2 tūkst. Eur. Materialinių investicijų augimo tempas 2016–2018 m. viršijo šalies rodiklio augimą: kitose šalies savivaldybėse vienam gyventojui tenkančių investicijų skaičiai yra kur kas mažesni.
Birštonas į infrastruktūros gerinimą investuoja savo biudžeto lėšas, pritraukia ES paramą gauti finansavimą iš valstybės biudžeto. Šiemet savivaldybė baigia įgyvendinti infrastruktūros gerinimo projektus, kurių vertė – apie 5 mln. Eur. Dar apie 1,5 mln. Eur skirta pagrindinės Birštono gatvės remonto darbams, pasirašyta 1,5 mln. Eur vertės rangos darbų sutartis dėl „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtros ir renovavimo Birštono savivaldybėje“.
„Lyginant su didžiaisiais miestais, šie skaičiai neatrodo dideli, tačiau jie labai reikšmingi kurortui. 2015–2020 m. Birštono savivaldybės iniciatyva įgyvendinti projektai, kurių rezultatai turi ir turės teigiamą poveikį Birštono savivaldybės socialinei ir ekonominei plėtrai, paslaugų, gyvenimo kokybei. Visos mūsų žaliosios erdvės, skverai, dviračių takai yra tvarkomi arba jau sutvarkyti. Turizmo infrastruktūra atnaujinta iš pagrindų. Nereikia pamiršti ir tvarkomos centrinės gatvės, aktyviai vykdomos daugiabučių namų renovacijos. Be to, įrengti modernūs šviestuvai su saulės elementais, užtikrinantys eismo saugumą pėsčiųjų ir dviračių takuose tamsiuoju paros metu. Šiuo projektu jau domisi ir kiti miestai“, – kalbėjo Birštono savivaldybės administracijos direktorė Jovita Tirvienė.
Didelio Birštono savivaldybės administracijos ir daugiabučių namų gyventojų įdirbio, susitelkimo bendram tikslui pavyzdžiu tampa daugiabučių namų atnaujinimas. Birštono savivaldybė – lyderė pagal atnaujintus daugiabučius namus: jau modernizuota apie 50 proc. daugiabučių namų. Netrukus šis skaičius sieks 70 proc.
Svarbiausias šiuo metu statomas objektas – sporto ir sveikatingumo centras. Jis taps pagrindine sporto ir laisvalaikio teritorijos komplekso dalimi. Naujas daugiafunkcis sporto kompleksas pagerins aktyvaus laisvalaikio praleidimo ir sportavimo sąlygas kurorte, nes jame trūko galimybių sportuoti šaltuoju metų laiku. Moderniame sporto paskirties komplekse vienu metu galės treniruotis 300 įvairių šakų sportininkų ir mėgėjų.
„Nors į Birštoną atvyksta labai daug turistų, niekada negalima pamiršti vietos gyventojų, nes, pirmiausia, reikia užtikrinti jų gyvenimo kokybę. Savivaldybė investavo ne tik į sporto centrą: atnaujinta ir modernizuota Birštono gimnazija bei jos prieigos, įrengtos modernios, kūrybiškumą skatinančias erdvės; atnaujintos Birštono lopšelio-darželio „Giliukas“ erdvės. Nepamiršti ir meno mokykla, kultūros sektorius. Netrukus Birštono PSPC bus atidarytas naujai įrengtas, šiuolaikiškas Slaugos skyrius. Gyventojai turi pajausti, kad gyvena išskirtinėje vietoje, kur gauna reikiamas kokybiškas paslaugas“, – nurodė N. Dirginčienė.
Viešosioms paslaugoms Birštonas turi galimybę panaudoti čia išgaunamą mineralinį vandenį. Kurortas siekia išnaudoti jį supančios gamtos unikalumą, todėl investuoja lėšas ne tik į vaizdingus pėsčiųjų takus, bet ir į išskirtinius objektus. Vienas tokių – prieš kelerius metus atidarytas aukščiausias Lietuvoje apžvalgos bokštas, nuo kurio atsiveria Nemuno kilpų vaizdai.
Siekiame užtikrinti kokybišką gyvenimą ir poilsį Birštono kurorte.
Privačios investicijos
Savitą Birštono veidą kuria ir privačios investicijos. Jos apima sanatorijų renovacijas, naujų viešbučių ar daugiabučių namų statybas, leidžia užtikrinti kokybiškas turizmo ir sveikatinimo paslaugas.
Birštono savivaldybės atstovai pažymėjo, kad biudžeto ir ES lėšų investicijos į infrastruktūros gerinimo projektus kurorte pritraukė naujų verslų. Pastaraisiais metais privačios investicijos Birštone šovė į viršų: 2015–2020 m. ūkio subjektų skaičius, tenkantis 1000 gyventojų, išaugo 47,6 proc. (31 ūkio subjektas 1000 gyv.). Tad dabar tvarkomi apleisti pastatai, apsigyvena naujakuriai, tačiau iš naujų vystytojų taip pat reikalaujama kokybės, kad NT objektai derėtų prie bendros kurorto estetikos, kurtų pridėtinę vertę.
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos teritorijos bendrojo plano informacija, Birštono savivaldybė priskiriama didelio potencialo Alytaus–Druskininkų rekreacinio arealo teritorijoms, kurios sudaro lokalinės svarbos ir reikšmės rekreacines sistemas. Kauno apskrities bendrajame plane didesnioji Birštono savivaldybės teritorijos dalis, jungianti Birštono kurortą su centrinės Nemuno slėnio ašies tąsoje esančiu Kauno miestu, identifikuojama kaip aukštą rekreacijos plėtros potencialą turinti nacionalinės reikšmės teritorija su prioritetinėmis kurortinio (sanatorinio), dalykinio (konferencinio) ir poilsinio turizmo kryptimis.
„Mums ilgai trūko apgyvendinimo patalpų, nes kuriant naujus viešbučius, gydymo įstaigas, reikia, kad ten dirbtų žmonės, tačiau jie neturėjo kur gyventi. Dabar ši situacija gerokai pasikeitė, turime net kelis gyvenamųjų patalpų vystytojus“, – kalbėjo Birštono savivaldybės merė N. Dirginčienė.
Neseniai duris atvėrė naujas viešbutis „Esė“, skirtas vadinamajai tūkstantmečio kartai, kuri įpratusi viską daryti mobiliaisiais telefonais. Šiemet privačiomis lėšomis atnaujinta „Versmės“ sanatorija, į paslaugų plėtrą investavo ir „Eglės sanatorija“, „Vytautas Mineral SPA“. Kurorte kuriasi naujos sveikatingumo ir maitinimo įstaigos.
Birštono vizija
Birštono savivaldybės administracija baigė rengti vieną iš pagrindinių ilgalaikio planavimo ir strategijos dokumentą – Birštono savivaldybės strateginį plėtros planą iki 2030 m. Jame numatytos ambicingos kurorto vystymo kryptys.
Ieškoma investuotojų, norinčių vystyti „Birštono vartų“ projektą, kuris gali patenkinti biurų, prekybos, įvairių paslaugų poreikius. Šiam projektui numatyta 5 ha ploto vieta tik įvažiavus į Birštono kurortą.
„Labai svarbu atsirinkti kokybiškas investicijas, orientuotas į ekologiją, tvarumą. Siekiame užtikrinti kokybišką gyvenimą ir poilsį Birštono kurorte. Naujame strateginiame plane esame užsibrėžę, kad Birštonas bus naujų galimybių, tarptautinio turizmo ir unikalių sveikatos paslaugų karališkasis kurortas, kuriame ateitį kuria sveika, sumani ir darni bendruomenė“, – kalbėjo Birštono savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjas Edvardas Citvaras.
Birštono kurortas įsikūręs išskirtinėje vietovėje – net 90 proc. Birštono savivaldybės teritorijos yra Nemuno kilpų regioniniame parke. Dėl šios priežasties savivaldybė privalo atsakingai rinktis būsimus investicinius projektus bei investuotojus. Aišku viena, čia niekada negalės būti vystoma pramonė ar vykdomas aplinką teršianti verslas.
„Dėl vietos ribotumo, investicijos į nekilnojamąjį turtą turi būti ypač apgalvotos ir atsakingai įvertintos. Yra nedaug sklypų, kur galima statyti naujus gyvenamuosius namus, biurus ar sveikatingumo kompleksą, todėl labai svarbi savivaldybės ir verslo sinergija, kartu siekiant užtikrinti Birštono eleganciją“, – pažymėjo E. Citvaras.
2015–2019 m. visose savivaldybėse daugėjo turistų iš Lietuvos ir užsienio, tačiau geriausi rezultatai atsispindi Birštono savivaldybėje. Minėtu laikotarpiu Birštono savivaldybėje turistų iš Lietuvos skaičius augo – 79,7 proc., turistų iš užsienio – 158,7 proc.
Siekiama toliau plėtoti darbostogų idėją, kad į Birštoną atvyktų daugiau žmonių, norinčių derinti darbą ir poilsį, galinčių dirbti nuotoliniu būdu, o po darbų mėgautis šiuolaikiško kurorto teikiamais privalumais.
„Esame atviri privačioms investicijoms, bet vietų, kur galima plėtoti infrastruktūrą, nėra daug. Todėl sprendimai dėl investavimo apimties ir turinio – sudėtingas procesas. Birštonui labai įdomus dalykinis turizmas, tad reikia turėti pakankamai patalpų konferencijoms. Šiai sričiai taip pat skiriame didelį dėmesį. Kurortui svarbu inovatyvūs, tvarūs ir vertingi sprendimai. Mums rūpi ne kiekybė, o kokybė“, – teigė N. Dirginčienė.
Patogi ir unikali Birštono savivaldybės geografinė padėtis, suinteresuotumas verslo atžvilgiu – ypatybės, į kurias turėtų atsižvelgti galimi investuotojai. Nuolat didėjantis kurorto potencialas, gerėjanti infrastruktūra, aiškios vertybės jau yra pastebėti bei įvertinti ir Lietuvoje, ir pasaulyje. Tai įrodo, kad Birštono kurortas – atviras, svetingas ir kupinas galimybių kurortas.
Naujausi komentarai