Dėl koronaviruso testo apmokėjimo norint gauti galimybių pasą – diskusijos

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė sako, kad planuojama, jog galimybių pasą galės gauti paskiepyti, koronavirusu persirgę arba neigiamą testo rezultatą turintys žmonės, tačiau dar vyksta diskusijos, kas pastarąjį turėtų apmokėtų – valstybė ar patys žmonės.

„Planas nesikeičia, vyksta programavimo darbai, komponentai bus trys – vakcina, persirgimas ir testavimas. Savivaldybėms, girdime, reikia papildomų pajėgumų, siekiant daugiau žmonių testuoti. Ieškome, siūlome būdus Sveikatos apsaugos ministerijai, kaip kitaip būtų galima išplėsti testavimą. Tikiuosi, kad testavimo komponentas nepasiklys biurokratijoje“, – žurnalistams Seime sakė A. Armonaitė.

„Dar vyksta diskusijos (kas turėtų jį apmokėti – ELTA)“, – sakė ministrė.

Anot jos, dėl neigiamo testo rezultato galiojimo termino planas taip pat nesikeičia, siūloma, kad tai būtų 48 valandos.

A. Armonaitės teigimu, galimybių pasą gauti bus gana paprasta.

„Kuriame, kad būtų gana paprasta. Įeisite į internetinę svetainę, suvesite e. bankininkystės duomenis arba mobilų parašą, ateis duomenys iš e. sveikatos apie jūsų statusą, turėsite QR kodą ir jį galėsite visiems parodyti“, – sakė A. Armonaitė.

Vyriausybė praėjusią savaitę diskutavo apie Ekonomikos ir inovacijų ministerijos siūlymą šalyje įdiegti galimybių pasą. A. Armonaitė anksčiau teigė, kad lygiateisiškumas tarp pasiskiepijusių ir savo vakcinacijos eilės dar nesulaukusių, tačiau norinčių pasinaudoti galimybių pasu ir jo teikiamomis naudomis, šalies gyventojų būtų užtikrintas tuomet, jei pastariesiems būtų suteikta galimybė atlikti reikalaujamą COVID-19 testą nemokamai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
teisingai ;ta" meshlavabaliu " bendrija turi tureti sveikatos pasa ,kad neserga AIDs ir kitomis jies budingomis apreciamomis ligomis

Milda

Milda portretas
Tikrai taip valstybė uždarbiauja dvigubai ir iš lietuvos piliečių ir iš ES teikiamos pagalbos pandemijai pinigų! APSURDAS!

Jei jau

Jei jau portretas
mūsų valstybė, mūsų visų vardu gauna nemokamas paramas, ar naudoja mūsų mokesčių pinigus, tai bet kokie koronaviruso testai, skiepai, pasai ir t.t. LIETUVOS PILIEČIUI TURI BŪTI NEMOKAMI. O dabar panašu kad kaip visada privatnikai pasims didžiausius pelnus iš tos žmonių nelaimės IR NET NESUKRIUKSĖS.O kur dar įprastos vagystės..
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių