Dvaro savininkas kratosi turtingiausio klebono titulo: bankas man net paskolos neduoda

 • Teksto dydis:

Šiuo metu Katalikų bažnyčia savo avelių Lietuvoje negano – valdžia rekomenduoja nelaikyti mišių. Todėl Bistrampolio klebonas ir Bistrampolio dvaro savininkas Rimantas Gudelis jaučiasi labai nelaimingas.

„Dabar, kiek aš pastebėjau, mūsų Katalikų bažnyčioje zakristijono role užsiima mūsų premjerė, ji zakristijonauja, viešai prašo, kad nebūtų aukojamos šventosios mišios“, – „KK2“ laidai šį ketvirtadienio vakarą guosis klebonas R. Gudelis.

Turtingiausias Lietuvos klebonas R. Gudelis įsitikinęs, kad valdžia diskriminuoja katalikus – užsisėdo ant bažnyčios. „Susidarė dabar tokia situacija, kad rinktis ir burtis į maldą gali krišnaistai, jahovistai, baptistai“, – aiškino klebonas.

Kadangi mišios, vestuvės ir krikštynos nevyksta, klebonas apžiūrinėja savo valdas. R. Gudeliui priklauso 9 hektarai žemės, žirgynas, dvaro pastatas, sodininko namelis, koncertų salė, restoranas, danieliai ir meno dirbiniai. Klebonas labai vertina bažnytinį meną, ypač tą, kuriame atvaizduota vienuolių buitis. Seni ir vertingi klebono Rimanto dvare ne tik paveikslai. Visi kampai Bistrampolyje apstatyti antikvariniais baldais.

Nei aš esu turtingas, nei ką.

„Pas mane daugelis baldų yra iš Argentinos“, – maloniai paaiškina dvaro savininkas.

Prabangos ir turtų klebonas pats asmeniškai privengia. Kai dvaras dirba pilnu pajėgumu, kai čia krykštauja vestuvininkai, Rimantas gyvena sodininko namely. Bet dabar, pandemijos metu, nutarė savo žemiškąją buitį pasigerinti. „KK2“ žurnalistai žiūrovus pakvies į klebono miegamąjį – per karantiną R. Gudelis įsikėlė į dvaro Barono apartamentus. Juose klebonas gyvena iš reikalo, nes per kambario langus labai gerai matosi kelias, kuriuo bet kada gali atvažiuoti turistai.

Rimantas Gudelis. LNK nuotr.

„Jeigu pamatai užsienietiškus numerius karantino laiku, kaip bėgi, kaip bėgi pasitikt. Va taip ir gyvenam“, – apie turistų laukimą kalba R. Gudelis.

Dvare, kaip ir pridera, yra ne vienas pastatas, o visas jų ansamblis. Daugybė pastatų, dar daugiau kambarių, 34 darbuotojai, viską reikia išlaikyti. O bankai Rimantui neduoda jokios paskolos.

„Nei aš esu turtingas, nei ką. Turėjau reikalų su vienu banku, sakau, gal man reikėtų kreditą pasiimti? O ką tu įkeistum, klausia. Dvarą įkeisčiau. Pasižiūri banko vadybininkas ir sako, ar tu žinai, kad Lietuvoj dvarai nelikvidūs, beveik visi stovi ant pardavimo, taigi tas tavo turtas yra nelikvidus“, – banko žodžius pamena klebonas.

Dėl to streso, kad sustojęs ir verslas, ir mišios klebonas net numetė svorio.

Visa šalyje turtingiausiu tituluojamo kunigo istorija ir išskirtinė ekskursija po Bistrampolio dvarą – šį ketvirtadienio vakarą, 19.30 val., LNK televizijos laidoje „KK2“. NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Kunigo naudą velniai gaudo..... Kada jie mokesčius pradės mokėtį, kada valstybė nustos juos dotuotį?

???

??? portretas
Aukokite bažnyčiai dar daugiau...........
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių