Elektromobilių įkrovimo infrastruktūrai – 12 mln. eurų

  • Teksto dydis:

Elektromobilių įkrovimo infrastruktūros plėtrai numatytas 12 mln. eurų finansavimas – įmonės jau gali teikti paraiškas.

Planuojama, kad tai paskatins virš 1,2 tūkst. viešųjų ir pusiau viešų įkrovimo prieigų įrengimą privačia iniciatyva 42-ose savivaldybėse, šalia magistralinių ir krašto kelių, degalinėse, geležinkelių ir autobusų stotyse, oro uostuose, vidaus vandenų ir jūrų uostuose, pranešė Susisiekimo ministerija.

„Šis kvietimas, skirtas privačiam sektoriui, yra nukreiptas ten, kur investuotojai mato didžiausią potencialą, o elektromobilių vairuotojai jaučia poreikį: svarbiuose valstybinės reikšmės keliuose ir miestuose“, – pranešime teigė susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė.

Kvietimas galioja elektromobilių įkrovimo infrastruktūros įrengimui 42-ose savivaldybėse, nerengusiose iš 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų lėšų darnaus judumo miestuose planų. Likusiose 18-oje savivaldybių ši plėtra bus vykdoma atskirais etapais.

Šiuo kvietimu taip pat gali pasinaudoti visi esami ir potencialūs įkrovimo prieigų operatoriai viešųjų įkrovimo stotelių vystymui visos šalies mastu šalia valstybinės reikšmės kelių, visose degalinėse, geležinkelių ir autobusų stotyse, oro uostuose, vidaus vandenų ir jūrų uostuose.

Viešosios elektromobilių įkrovimo infrastruktūros plėtros privačia iniciatyva skatinimo priemonę sudaro 12 atskirtų kvietimų. Pagal juos finansavimas numatomas skirtingų galių elektromobilių įkrovimo stotelių su prieigomis įrengimui: įprastos (11–22 kW), vidutinės (22–49 kW), didelės (49–149 kW) ir labai didelės (nuo 149 kW) galios.

Parama bus galima pasinaudoti iki 2026 metų pradžios arba kol pakaks lėšų. Paraiškas priima Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA).NAUJAUSI KOMENTARAI

o kiek

o kiek portretas
kainuos auto ikrovomai ?

jo

jo portretas
turciu selpimui ubagu pinigais - 12 milijonu...
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių