Pereiti į pagrindinį turinį

EP tikisi, kad iki 2015 m. Kalėdų nebeliks tarptinklinio ryšio mokesčių

2014-04-03 12:11
Gargždų savivaldybė įsigijo brangius itališkus suoliukus
Gargždų savivaldybė įsigijo brangius itališkus suoliukus / Evaldo Butkevičiaus nuotr.

Ketvirtadienį Europos Parlamentas, balsuodamas už Komisijos pasiūlytą reglamentą dėl žemyno ryšių infrastruktūros (bendrosios telekomunikacijų rinkos), pritarė tam, kad iki 2015 m. Kalėdų tarptinklinio ryšio mokesčių nebeliktų, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Europos Komisijos pirmininko pavaduotoja Neelie Kroes sakė: „Šis balsavimas – tiesioginės naudos piliečiams išraiška. Būtent tai ir yra ES esmė – šalinti kliūtis, kad gyventi būtų lengviau ir pigiau.

Kone visi kasdien naudojamės judriuoju ryšiu ir internetu. Turėtume žinoti, ką perkame, neturėtume būti apiplėšiami ir turėtume turėti galimybę pakeisti savo nuomonę. Įmonės turėtų turėti galimybę aptarnauti mus visus, ir šis reglamentas šią užduotį palengvins. Tai naudinga visiems.

2010 m. pažadėjau, kad iki 2015 m. tarptinklinio ryšio mokesčių nebeliks, ir dabar iki šio tikslo teliko vienas žingsnis.

Įveikę labai aiškią tarptinklinio ryšio kliūtį, netrukus panaikinsime daug kitų kliūčių ir europiečiai, kad ir kur jie būtų, galės naudotis atviru, nepertraukiamu ryšiu.“

Dabar reglamentą toliau svarstys ES valstybės narės, ir Komisija tikisi, kad dėl reglamento bus galutinai sutarta iki 2014 m. pabaigos.

Telekomunikacijų reglamentą „Žemyno ryšių infrastruktūra“ Komisija pasiūlė 2013 m. rugsėjo mėn. Juo siekiama, kad dar labiau priartėtume prie tikros bendrosios telekomunikacijų rinkos ES: panaikinami tarptinklinio ryšio mokesčiai ES, garantuojamas visiems atviras internetas, nes uždraudžiamas turinio blokavimas ir filtravimas, koordinuojamas belaidžiam plačiajuosčiam ryšiui skirto spektro licencijavimas, interneto ir plačiajuosčio ryšio vartotojams užtikrinamos skaidresnės sutartys, o vartotojams – galimybė lengviau pakeisti paslaugų teikėją.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų