Anot jo, Europos Sąjungos ūkininkai skirtingose šalyse kelia skirtingus reikalavimus, tačiau į juos žiūrima supratingai.
„Vakar apie tai kalbėjau su Europos Komisijos prezidente Ursula von der Leyen, pirmiausia nušviesdamas padėtį Lietuvoje. (...) Ji šiuo metu surenka visą gausią informaciją iš skirtingų Europos Sąjungos valstybių, pavyzdžiui, Prancūzijoje didžiausia problema yra ES ir MERCOSUR susitarimas, Belgijoje reikalavimai panašūs, kaip Lietuvoje, – dėl daugiamečių pievų atstatymo, Lenkijoje – Ukrainos maisto produktų patekimas į vidaus rinką mažesnėmis kainomis“, – žurnalistams ketvirtadienį Briuselyje sakė prezidentas.
„Problemos skirtingos, bet Europos Komisija ir jos vadovė tikrai nusiteikę supratingai, lanksčiai ir tikiuosi, galėsime rasti sprendimus, kurie bus palankūs ūkininkams“, – pridūrė jis.
G. Nausėda trečiadienį teigė EK pirmininkei pabrėžęs, kad Lietuvoje ypač aštrus daugiamečių pievų atkūrimo klausimas.
Prezidentas sakė ketinantis kitą savaitę susitikti su Lietuvos ūkininkais: „Tikiuosi, turėsime ir mes, ką pasakyti ir atidžiai išklausysime ūkininkus“.
Praėjusią savaitę didelę protesto akciją Vilniuje surengę Lietuvos žemdirbiai, be kita to, reikalavo panaikinti ES reikalavimą dalyje ariamos žemės atkurti daugiametes pievas ir jų nebenaudoti žemdirbystei.
Naujausi komentarai