Pereiti į pagrindinį turinį

G. Paluckas: taisydami biudžetą svarstysime didesnį finansavimą VSD ir teisėsaugai

Būsimasis premjeras Gintautas Paluckas sako, kad peržiūrint 2025 metų valstybės biudžetą, bus kreipiamas dėmesys į nepakankamą teisėsaugos ir žvalgybos institucijų finansavimą.

G. Paluckas: taisydami biudžetą svarstysime didesnį finansavimą VSD ir teisėsaugai
G. Paluckas: taisydami biudžetą svarstysime didesnį finansavimą VSD ir teisėsaugai / Freepik.com nuotr.

„Teisėsaugos ir žvalgybos institucijų pozicija dėl finansavimo yra aiški, visai neseniai Seime vyko susitikimas, seminaras, kur praktiškai nebuvo nė vienos institucijos, kuri nebūtų patenkinta finansavimu“, – Seime žurnalistams ketvirtadienį sakė būsimasis premjeras G. Paluckas.

„Tos problemos yra žinomos ir į jas bus kreipiamas dėmesys taisant 2025 metų šalies biudžetą“, – pridūrė jis.

Socialdemokratas teigė, kad neimprovizuos ir neįvardins, kiek galėtų didėti finansavimas šioms institucijoms.

„Reikia įvertinti visas išlaidų eilutes. (...) Konkrečiai kiek ir kur galima perskirstyti, reikės įvertinti kartu su finansų ministru“, – kalbėjo G. Paluckas.

Prezidento vyriausiasis patarėjas Kęstutis Budrys ragina naujuosius valdančiuosius skirti daugiau lėšų Valstybės saugumo departamentui (VSD), priešingu atveju žvalgybos technologijos pasmerktos stagnuoti.

Dėl poreikio didinti VSD finansavimą sutinka ir Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis.

„Kaip Seimo narys užregistravęs esu pataisas jų, kurios buvo atsiųstos dėl biudžeto didinimo. Šitoje situacijoje, kada yra tikrai reali grėsmė, o vienas iš grėsmių valdymo įrankių yra stipri žvalgyba, (...) tai jeigu padarysim pauzę, ypatingai technologinę pauzę, nebegalėsim tada turėti savo akių ir ausų ten, kur turim turėti“, – sakė politikas.

Mes galim turėti labai stiprią kariuomenę, bet jei būsime žvalgybine prasme akli ir kurti, bus iššūkis didžiulis gintis.

„Mes galim turėti labai stiprią kariuomenę, bet jei būsime žvalgybine prasme akli ir kurti, bus iššūkis didžiulis gintis“, – pridūrė jis.

Pasak S. Skvernelio „manevro laisvę“ taisant biudžetą apriboja buvusios Vyriausybės išsemtos galimybės daugiau skolintis.

„3 proc. viešo sektoriaus deficitas yra išsemtas pilnai. Niekad taip nebūdavo. Būdavo 2,8–2,9 proc., kad turėtume manevro laisvę“, – teigė Seimo pirmininkas.

„Dabar padaryta taip, kad imkite situaciją naujai Vyriausybei, kuri turės (...) galbūt 10-14 dienų. Bet čia jau yra iššūkis naujai Vyriausybei, premjerui ir kabineto nariams iš to, ką galima dar pakeisti, minimaliai tą padaryti, lūkesčius atliepti svarbiausius, o po to, (...) biudžetas turėtų būti 2025 metais pakoreguotas ir peržiūrėtas“, – sakė S. Skvernelis.

Ketvirtadienį naujos sudėties Seimas imsis pirmojo 2025 metų valstybės biudžeto svarstymo.

Dokumento projekte numatyta, kad VSD finansavimas kitąmet turėtų didėti 2,5 mln. eurų, iki 53 mln. 21 tūkst. eurų.

Vis tik kitų dvejų metų projekcija rodo, kad VSD biudžetas gerokai sumažės. Prognozuojama, kad 2026-aisiais VSD bus skirta 47,6 mln. eurų, 2027-aisiais – 47,8 mln. eurų.

VSD direktorius Darius Jauniškis biudžetą yra prašęs padidinti bent 15 mln. eurų.

Lapkričio pradžioje Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcija Seime inicijavo statutinių įstaigų vadovų diskusiją, kuri buvo skirta aptarti sisteminius iššūkius, kaip finansavimas ir darbo užmokestis, kurie lemia pareigūnų migraciją tarp institucijų.

Joje statutinių įstaigų vadovai skundėsi personalo senėjimu bei stygiumi, nepakankamu finansavimu.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Utiu tiu tiu

Teisėsaugos pirma atlikite auditą ir valymą. Negali būti tokio didelio kiekio žydų nei statutinių tarnyboje, nei jurisdikcijoj ar notarų, prokurorų, advokatų, teisėjų tarpe. Kai tą įsisąmoninsite, galėsite ir daugiau Algis skirti normaliems, sveikiems tarnautojams ir statutiniams.
1
0
Visi komentarai (1)