„Diskusijose akcentavome, kad greta lankstumo investicijoms ir reformoms, didinančioms ekonomikos augimo potencialą ir fiskalinį tvarumą, turime numatyti ir protingą lankstumą investicijoms į gynybinių pajėgumų didinimą“, – pranešime sakė G. Skaistė.
„Peržiūrėtos taisyklės atspindi pasikeitusią geopolitinę realybę ir sukurs daugiau erdvės investicijoms šioje gyvybiškai svarbioje srityje“, – sakė ji.
Taisyklės, be to, turėtų realiai mažinti skolas ES valstybėse, turinčiose didelę skolą, o Lietuva ir kitos žemų įsiskolinimų šalys turėtų išlaikyti fiskalinį tvarumą.
G. Skaistės teigimu, perėjimas prie individualizuotų fiskalinių tikslų vertinamas teigiamai, tai leis geriau įvertinti konkrečių šalių ekonomikos ir viešųjų finansų būklę bei nustatyti realistiškus fiskalinius tikslus, papildomai skatins įgyvendinti ekonomikos augimą didinančias reformas bei investicijas.
Pasiekus politinį susitarimą ES Taryboje, jo pagrindu kitų metu pradžioje tikimasi rasti galutinį sutarimą su Europos Parlamentu. Planuojama, kad atnaujintas taisykles reglamentuojantys ES teisės aktai įsigaliotų 2024 metų pirmąjį ketvirtį.
Naujausi komentarai