„Mano nuomone, valstybėje turėtų būti aiškus susitarimas dėl vidaus saugumo finansavimo. Kaip yra su kariuomene – jiems priskiriamas procentas nuo BVP, ir ta suma automatiškai skiriama“, – interviu naujienų portalui „15min“ šeštadienį sakė A. Paulauskas.
Pasak jo, panašiai galėtų būti su vidaus saugumu, policijai, pasienio ir priešgaisrinei apsaugai, finansinių nusikaltimų tyrėjams, kitoms statutinėms įstaigoms skiriant, pavyzdžiui, 1,3 proc. BVP.
„Toks aiškus finansavimo modelis leistų policijos vadovui sutelkti dėmesį į organizacijos tobulinimą, o ne į nuolatines derybas dėl biudžeto“, – tvirtino generalinis komisaras.
„Kalbantis su kolegomis iš užsienio, matome, kad kai kuriose šalyse toks modelis puikiai veikia, o jų policijos vadovai nesijaudina dėl biudžetų – jie žino, kokia dalis bus skirta, ir gali planuoti. Deja, Lietuvoje pagal BVP rodiklį policija yra viena prasčiausiai finansuojamų Europos Sąjungos (ES) šalių“, – „15min“ sakė A. Paulauskas.
Pernai lapkritį socialdemokratų Seime inicijuotoje diskusijoje jis nurodė, kad policija Lietuvoje veikia su 50 proc. mažesniu biudžetu nuo BVP nei ES vidurkis.
Pastarasis siekia 0,9 proc. BVP, tuo metu Lietuvoje policijos finansavimas sudaro 0,4 proc. BVP. Anot generalinio komisaro, kad pasiektų Bendrijos vidurkį, Lietuva policijos finansavimą turėtų didinti nuo 350 mln. iki 700 mln. eurų.
(be temos)
(be temos)