Pereiti į pagrindinį turinį

Ką daryti su užsienio valiuta po kelionių?

Ką daryti su užsienio valiuta po kelionių?
Ką daryti su užsienio valiuta po kelionių? / Reuters nuotr.

Po kelionės egzotinėse šalyse – didžiausias galvosūkis, kur išsikeisti užsienio valiutą į litus. Keliautojas Dainius Kinderis jau žino, kad pinigų iš besivystančių pasaulio šalių Lietuvoje tikrai neišsikeisite. Apie tai reikėtų galvoti dar būnant svečioje šalyje ir ten mėginti pinigus iškeisti į dolerius ar eurus.

„Dauguma šalių – ypač Afrikoje ir Azijoje – draudžia išsivežti jų pinigus, nesvarbu, ar tai monetos, ar kupiūros, kadangi tai smukdo jų ekonomiką. Griežto patikrinimo nebūna, tačiau gali grėsti tam tikra atsakomybė. Man, keliaujant iš Zairo į Kongą, reikėjo tiksliai surašyti, kiek aš turiu pinigų ir doleriais, ir eurais, ir jų vietine valiuta“, – pasakoja D. Kinderis.

„Swedbank“ Kasdieninės bankininkystės departamento direktorius Ramūnas Strauka pataria vykstant į egzotišką valstybę iš anksto pasidomėti jos valiutos keitimo galimybėmis.

„Jeigu esate egzotiškoje šalyje, patarčiau namo parsivežti kokį vieną pinigų egzempliorių kaip suvenyrą. O mano praktinis patarimas būtų toks: važiuojant į egzotiškas šalis, geriausia būtų pasidomėti, pasiderinus su vietine kelionių agentūra, koks bankas aptarnauja, koks populiariausias toje šalyje, ir išsiaiškinti, koks yra kursas keičiant tas populiariausias valiutas“, – aiškina R. Strauka.

Afrikoje arba Azijoje patariama pinigus keisti bankuose kuo didesnėmis kupiūromis – taip lengviau suskaičiuoti. Neretai šiose šalyse galite gauti ir suplėšytą kupiūrą.

„Įdomiausios istorijos būna Afrikoje arba Azijoje, kur ekonomikos yra gana svyruojančios, ir pinigų vertė labai dažnai keičiasi. Pavyzdžiui, Mauritanijoje atėjus į parduotuvę man paduodavo grąža, kur kupiūros būdavo praktiškai suplėšytos į skutelius. Būdavo toks įspūdis, kad iš manęs tyčiojasi ir bando įkišti tą pinigą, tačiau vėliau pastebėjau, kad žmogus, gavęs tokią suplėšytą kupiūrą, tiesiog ją susiklijuoja ir toliau naudoja kažką perkant“, – teigia D. Kinderis.

Kai kuriose Azijos ir Afrikos šalyse valiutų kursai yra nedideli, todėl net už duoną gali tekti atiduoti ne vieną šimtą.

„Kadangi tiek Indonezijos, tiek Šri Lankos ekonomika nėra labai stipri, jų pinigai yra su astronominiais skaičiais. Aišku, jie neaplenkia Zimbabvės arba Ganos, kur man  teko eiti į banką, keistis šimtą dolerių ir gauti tiek daug kupiūrų, kad reikėjo pinigus krauti į didelę krūvą ir į kuprinę, o tuos pinigus, kurie netilpo, susikišau į kišenes. Vėliau, nuėjus į interneto kavinę ir praleidus ten vieną valandą, man reikėjo vos ne pusės to, ką aš išsikeičiau“, – prisimena keliautojas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų