Kainų komisija: „Litesko“ turi anuliuoti sąskaitas už gyvatuką

 • Teksto dydis:

Prancūzijos koncerno „Veolia“ valdomos šilumos tiekėjos „Litesko“ ir „Vilniaus energija“ turės anuliuoti gyventojams pateiktas sąskaitas už gyvatuką, kurių vertė siekia 900 tūkst. eurų. Sąskaitas jau apmokėjusiems gyventojams įmonė turės grąžinti pinigus, arba sumažinti kito mėnesio sąskaitas.

Tai antradienį skubos tvarka sušauktame posėdyje po daugiau nei valandą trukusios diskusijos su „Litesko“ nusprendė Kainų komisija. Sprendimas dėl „Vilniaus energijos“ priimtas kiek greičiau, mat beveik visi bendrovių ir komisijos argumentai buvo išsakyti, diskutuojant dėl „Litesko“ sąskaitų.

Kainų komisijos pirmininkė Inga Žilienė po posėdžio žurnalistams teigė, kad įmonės sąskaitas gali išrašyti už pastaruosius du mėnesius, o ne už 2010 2015 metus, kaip kad „Vilniaus energija“ ir „Litesko“ padarė dabar.

„Vilniaus energijos“ ir „Litesko“ atstovas Nerijus Mikalajūnas BNS teigė, kad dėl spendimo skundimo teismui dar bus sprendžiama.

„Nesiimame vertinti komisijos sprendimo, bet imamės jį vykdyti. Vykdysime viską taip, kaip nurodyta. Dėl tolimesnių veiksmų, konsultuosimės su teisininkais“, - BNS teigė N.Mikalajūnas.

Sąskaitas panaikinti bei lėšas grąžinti įmonės turi iki spalio 10 dienos. Prieš tai Kainų komisija siūlė sąskaitas anuliuoti per 30 dienų, tačiau „Litesko“ pareiškus, kad sąskaitos pateikiamos iki 10-os mėnesio dienos, tad perskaičiavimus reiktų atlikti iki rugsėjo 10 dienos, terminas pratęstas.

Už neištaisytą pažeidimą gresia nuo 289 eurų iki 1 proc. metinės apyvartos bauda.

„Litesko“ ir „Vilniaus energijos“ teisės direktorius Danielius Žepnickas posėdyje teigė, kad apie posėdį įmonės informuotos tik pirmadienį vakare, o Kainų komisija grasina baudomis už tai, ką pati nurodė daryti.

„Tikrai esame labai labai nustebę, kas čia vyksta. Įmonei grasinama baudomis nuo apyvartos už tai, kad Kainų komisija patvirtino tokius šilumos paskirstymo metodus, kuriuos įmonė ir vykdo“, - teigė D.Žepnickas.

Jis teigė, kad įmonė laikėsi teisės aktų ir Kainų komisijos nustatytų tvarkų, o komisija bando priversti įmonę laikytis teisinės galios neturinčiomis pažymomis, tad bandymas bausti bendrovę yra „teisinis nihilizmas“.

Posėdžio metu komisijos pirmininkė Inga Žilienė vis prašė D.Žepnicko pateikti konkrečius argumentus, dėl ko įmonė nesutinka su komisijos vertinimu, tačiau „Litesko“ teisininkas prašydavo jo nepertraukinėti.

„Litesko“ ir „Vilniaus energijos“ advokatas Rimantas Simaitis prašė, kad nuo balsavimo nusišalintų komisijos nariai, kurie atsakingi už praėjusią savaitę paskelbtą pranešimą spaudai - jame nurodoma, kad vartotojai nėra skolingi „Litesko“ ir „Vilniaus energijai“. Anot R.Simaičio, komisijos nariai, patvirtinę tokį pranešimą spaudai, negali garantuoti objektyvaus sprendimo ir yra susidarę išankstinę nuomonę.

Komisijos pirmininkė I.Žilienė teigė, kad visi komisijos nariai yra nešališki, tad nusišalinti atsisakyta.

„Komisijos nuomone, jūsų prašymas nėra tenkintinas, pranešimas (spaudai - BNS) informacinio pobūdžio ir pasekmių įmonei neturi“, - teigė I.Žilienė.

Komisija praėjusią savaitę nusprendė, kad bendrovė neteisėtai pateikė sąskaitas už gyvatuką.

Rugpjūčio pradžioje „Vilniaus energija“ pranešė, kad sostinėje vartotojai už karštam vandeniui ruošti sunaudotą energiją , viršijusią normas, turės sumokėti 505 tūkst. eurų, o „Litesko“ vartotojai - dar 416 tūkst. eurų.

Vilniuje vidutiniškai 7,5 euro didesnės sąskaitas turėjo gauti apie trečdalis „Vilniaus energijos“ klientų, o „Litesko“ - nuo 6,1 iki 30,26 euro didesnes sąskaitas - apie 50 procento.

Lietuvos teismai, kurių sprendimus Lietuvos Aukščiausiasis Teismas 2015 metų vasarį atsisakė peržiūrėti, įpareigojo bendroves tokias sąskaitas vartotojams pateikti.NAUJAUSI KOMENTARAI

taigi...

taigi... portretas
o kas Kaune aiškinsis del šių problemų?Del nedirbančių savo tiesioginio darbo būsto valdos administratorių:jiems gi mokami mokesčiai?Gal laikas ir Kaune tvarką įvesti?

kaunietis

kaunietis portretas
Iš vis tokio mokesčio kaip gyvatuko mokest.neturėtų būti ,todėl kad šiltas vanduo atitekėdamas į butą ,tuo pačiu sušildo vamzdį ,tačiau žmonės mokėdami už šiltą vandenį apmoka dvigubai ir už šiltą vandenį ir už tą vamzdyno dalį, kuriuo atiteka šiltas vanduo.Sienose taip pat cirkuliuoja šiltas vanduo atitekėdamas iki daugiabučių butus.Vienu žodžiu afiora tokia didelė paskaičiavus per visą Lietuvą,manau kada kas nors tai paviešins.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių