Mylėti negalima nekęsti. Kalbant apie viršininką, teisingai padėti skyrybos ženklą šiame sakinyje yra labai sudėtinga. Čia nepakanka paprastos gramatikos, rašo Vokietijos transliuotojo „Deutsche Welle“ interneto svetainė.
Vokietijos publicistas Martinas Wehrle parašė knygą „Nekenčiu viršininko“, kurioje atskleidė, kaip vadovai vedžioja už nosies savo darbuotojus. Knyga turėtų padėti pastariesiems išvengti klaidų ir pamatyti tikrąjį viršininko veidą.
Pirmas melas. Iškėlę bendrus interesus virš asmeninių, pakilsite karjeros laiptais.
Darbuotojas, kuris gerai dirba komandoje ir entuziazmu užkrečia kolegas, bus įvertintas bei apdovanotas. Ši frazė skamba gerai, bet atsiduoda socialiniu romantizmu. Iš tikrųjų paaukštinimas priklauso nuo asmeninio aktyvumo, nes viršininkas vertina darbuotojus pagal konkrečius jų rezultatus ir pasiekimus. Rūpindamasis kolegomis ir komandine dvasia, galite likti it musę kandęs.
M.Wehrle patarimas. Stenkitės dirbti komandoje, bet nepamirškite nukreipti savo pagalba į tuos žmones, kurie irgi gali jums padėti. Tarpusavio parama - svarbi komandinio darbo sąlyga. Nesileiskite išnaudojami.
Antras melas. Nauja atlyginimų sistema leis uždirbti daugiau.
Daugelis bendrovių „tobulina“ atlyginimų sistemas. Vienos siūlo priedus prie fiksuotų algų, pavyzdžiui, vadinamąjį tryliktą atlyginimą. Kitos įveda premijas už sėkmingą darbą. Darbuotojai laukia didesnių atlyginimų, juk vadovai atkakliai tvirtina, kad naujovės įvedamos tik dėl kolektyvo gerbūvio.
M.Wehrle patarimas. Nė viena bendrovė pasaulyje dar neįvedė tokio modelio, kuris užtikrintų visiems darbuotojams didesnį atlyginimą. Senos sistemos „tobulinimas“ dažniausiai byloja apie etatų mažinimą. Pavyzdžiui, „tryliktas atlyginimas“ gali būti išmokamas kaip premija. Kam ją skirti, vadovai spręs patys. Kritiškai įvertinkite pokyčius, naujos sistemos privalumus ir trūkumus. Esant reikalui raskite savyje drąsos paprašyti viršininko toliau dirbti pagal seną sistemą, jeigu tai leidžia darbo sutarties sąlygos.
Trečias melas. Nesijaudinkite, jūsų neatleis.
Vadovai mėgsta sakyti darbuotojams, kad jie gali būti ramūs dėl savo darbo vietos. Tačiau ši frazė turėtų priversti jus sunerimti. Labai tikėtina, kad artėja nemalonios permainos. Prieš apsilankymą pas dantų gydytoją tėvai irgi pasakoja savo vaikams, koks jis geras. Vadovai mėgsta imtis rūpestingų tėvų taktikos.
M.Wehrle patarimas. Jeigu viršininkas aiškina, kad bendrovėje jūsų laukia šviesi ateitis, nepraraskite budrumo. Kai kurie vadovai šitaip kalba net prieš masinius atleidimus. Nelaukite, kol gatvėje atsidurs dešimtys jūsų kolegų. Imkitės iniciatyvos ir pasižvalgykite naujo darbo.
Ketvirtas melas. Jeigu prastai jaučiatės, drąsiai imkite nedarbingumo pažymėjimą.
Vadovai mėgsta demonstruoti rūpestingumą ir geranoriškumą. Bet jeigu viršininkas pats ragina jus kelias dienas pailsėti ir pataisyti sveikatą, neskubėkite džiaugtis. Kodėl jis turėtų pats aiškinti, kad blogai jausdamiesi galite keletą dienų patūnoti namuose?
M.Wehrle patarimas. Nederėtų sergant gripu eiti į darbą ir kelti pavojų kolegoms, bet imti nedarbingumo pažymėjimą dėl paprastos slogos irgi neverta, net jeigu viršininkas pats siūlo tai padaryti. Svarbu žinoti paprastą taisyklę: peršalimai ir nedarbingumo pažymėjimai nepadeda kilti karjeros laiptais.
Penktas melas. Niekas neverčia jūsų dirbti viršvalandžių.
Pasiūlymas dar kelioms valandoms likti darbe gali būti nekaltas vienkartinis prašymas. Tačiau jeigu darbuotojas atsisakys tris ar keturis kartus, viršininko tonas gali pasikeisti. Joks vadovas nenudžiugs pamatęs, kad dėl bendro reikalo nenorite paaukoti dvi ar tris valandas savo asmeninio laiko.
M.Wehrle patarimas. Kruopščiai įvertinkite padėtį. Jeigu viršvalandžiai jūsų bendrovėje yra retenybė, vadinasi ji išgyvena sunkų laikotarpį, ir krizei įveikti reikalingi papildomi ištekliai. Tokiu atveju neigiamas atsakymas netinka. Bet jeigu viršvalandžiai jau tapo tradicija, verta susimąstyti apie naują darbą. Panašu, kad darbdavys nusprendė užkrauti ant personalo pečių nepakeliamą darbą užuot pasamdęs kelis naujus darbuotojus.
Kaip toli gali nueiti meluojantys viršininkai? Laukite tęsinio...
Naujausi komentarai