Tuo metu Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai ragina Lietuvos paukščių augintojus atsakingai laikytis prevencijos ir biosaugos priemonių, o įtarimais apie užsikrėtusius paukščius nedelsiant pasidalinti su tarnybos specialistais arba privačiu veterinarijos gydytoju.
„Situacija Lenkijoje keičiasi labai sparčiai. Vakar buvome informuoti apie 13 naujų Niukaslio ligos protrūkių, šiandien apie dar vieną. Liga agresyvi, ja serga naminiai ir laukiniai paukščiai. Ji gali plisti per užkrėstus paukščius, jų produktus arba net migruojančius laukinius paukščius. Lietuva ribojasi su Lenkija, jas kerta pagrindiniai migruojančių paukščių maršrutai, todėl ligos patekimo rizika į mūsų šalį išlieka reali“, – pranešime spaudai cituojamas vyriausiasis šalies veterinaras Vaidotas Kiudulas.
„Pagrindinė problema – ne tik galimi ekonominiai nuostoliai dėl prekybos apribojimų, bet ir pavojus paukščių gerovei bei šalies biologinei įvairovei, nes liga sukelia masinius gaišimus. Kol liga dar nepateko į šalį, privalome pasiruošti bei užtikrinti biologinę saugą paukščių laikymo vietose ir tokiu būdu užkirsti kelią galimai krizei paukštininkystės sektoriuje“, – pridūrė jis.
VMVT duomenimis, daugiausia ligos protrūkių šiemet fiksuota Lenkijos Podlaskie regione. Ji tai pat pasireiškė ir Italijoje bei Švedijoje. Čia atitinkamai užfiksuoti 6 ir 2 protrūkiai. Visi ūkiai, kuriuose jie buvo nustatyti – likviduoti, o užkrėstiems regionams pritaikyti eksporto apribojimai.
Specialistai primena, kad pagrindinė prevencijos priemonė nuo šios ligos – naminių paukščių vakcinacija. Pažymima, jog vakcinos efektyviai sumažina ligos paplitimą, mirtingumą ir palengvina simptomus. Taip pat, anot ekspertų, svarbu griežtai laikytis higienos taisyklių, vengti bet kokio kontakto su laukiniais paukščiais ir reguliariai dezinfekuoti ūkį.
Naujausi komentarai