Pereiti į pagrindinį turinį

Lietuva sieks supaprastinti Europos pardavimų įstatymą

2013-07-17 06:51
BNS inf.
Lietuvoje skatinamas socialiai atsakingas verslas
Lietuvoje skatinamas socialiai atsakingas verslas / Shutterstock nuotr.

Pirmininkaudama Europos Sąjungos (ES) Tarybai Lietuva derėsis dėl Europos pardavimų įstatymo priėmimo.

Kaip praneša Prezidentūra, šis įstatymas sustiprintų ES vidaus rinką, leistų pasirinkti sudarant sandorius, ar būtų taikoma ES teisė, ar nacionalinė.

Pagrindiniai teisės aktai, dėl kurių turės derėtis pirmininkaujanti Lietuva, trečiadienį aptarti per prezidentės Dalios Grybauskaitės susitikimą su Europos Parlamento (EP) Teisės reikalų komiteto (JURI) atstovais.

"Tam tikrų Europos Sąjungos teisės aktų supaprastinimas ir įgyvendinimas prisidėtų prie ekonomikos atsigavimo. Gerinant verslo sąlygas įmonėms ir palengvinant jų darbą būtų paskatintas darbo vietų kūrimas ir užtikrintas Europos ekonominis augimas. Supaprastinant administracines procedūras, būtų taupomas europiečių laikas", - Prezidentūros pranešime cituojama D.Grybauskaitė.

Be kitų teisės aktų, inicijuojama Europos prekės ženklų sistemos peržiūra. Kad būtų paskatinta komercinė veikla ir pagerinta apsauga nuo klastočių, numatoma modernizuoti ES prekių ženklų registravimo sistemą, sumažinti ženklų registravimo kaštus.

Anot pranešimo, tarp Lietuvos pirmininkavimo darbų - ir ES administracinių formalumų supaprastinimas, kuris prisidėtų prie europiečių laiko taupymo. Paprastesnė tvarka galiotų viešiesiems dokumentams, susijusiems su civiline būkle, pavyzdžiui, gimimo, santuokos, mirties liudijimams, gyvenamąja vieta, pilietybe ir tautybe, nekilnojamuoju turtu.

Su europarlamentarais aptarti ir duomenų apsaugos klausimai. Prezidentė pabrėžė, kad šiuolaikiniame pasaulyje duomenų apsauga yra labai svarbi ne tik valstybėms, bet ir kiekvienam piliečiui. Lietuva sieks pažangos derybose dėl duomenų apsaugos paketo.

Pirmininkaujanti Lietuva taip pat inicijuos diskusijas ir ieškos kompromiso dėl teisėjų skaičiaus padidinimo ES Bendrajame teisme bei sieks derybų pažangos Taryboje dėl lyčių kvotų įmonių valdybose. Norima, kad visose ES bendrovių valdybose būtų padidintas moterų skaičius.

Nuo liepos 1-osios Lietuva pradėjo pirmininkauti ES Tarybai.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų