„Mūsų vertinimu, dalyvių, gyventojų, žmonų pasitikėjimas ir motyvacija kaupti turėtų padidėti, nes asmuo žinos, kad išskirtiniais atvejai, kai bus išskirtinė svarbi priežastis ir tikslo kaupti nebebus, jam pačiam ar artimiesiems bus galima pasiimti sukauptas lėšas“, – BNS ketvirtadienį sakė T. Gudaitis.
„Kaip mes suprantame šį sprendimą – teismas pasakė, kad kaupimas yra tinkamas, masiškumas ir vientisumas turi būti. Kaip pasakė teismas, turi būti numatyti išskirtiniai, išimtiniai atvejai, kai dėl svarbių priežasčių kaupimas tampa betikslis“, – pridūrė jis.
T. Gudaičio teigimu, pensijos kaupimas tampa betikslis, kai žmogus žino, kad jos nesulauks, todėl svarbia priežastimi, kuri leistų pasitraukti iš sistemos, galėtų būti kritinės ligos.
Jo nuomone, dėl išskirtinių atvejų apibrėžimo dar reikia išsamių diskusijų.
Kaip pasakė teismas, turi būti numatyti išskirtiniai, išimtiniai atvejai, kai dėl svarbių priežasčių kaupimas tampa betikslis.
„Kai asmuo žino, kad pensijos tikrai nesulauks, tai kam kaupti, mokėti „Sodros“ įmokas, jeigu žinau, kad senatvės pensijos nesulauksiu. Tikriausiai kalbame apie tokius atvejus, kurie, tikėtina, apibrėžiami kaip sunki, kritinė liga“, – sakė T. Gudaitis.
„Reikia žiūrėti gerąją kitų šalių praktiką, pasižiūrėti, kuriose pažangiose šalyse yra tokie atvejai ir kaip apibrėžti“, – sakė jis.
Pasak jo, kritiniais atvejais žmogus turėtų turėti galimybę sukauptus pinigus panaudoti.
KT ketvirtadienį paskelbė, kad Pensijų kaupimo įstatyme nenumatyta galimybė žmonėms nutraukti pensijų kaupimo sutartį dėl svarbių priežasčių prieštarauja Konstitucijai. Tokia priežastimi teismas nurodo iš esmės pasikeitusias žmogaus gyvenimo aplinkybes, dėl kurių jo kaupimas pensijai tampa itin apsunkintas.
Anot KT, įstatyme turi būti nustatyti ir kiti senatvės pensijų kaupimo specialiuose pensijų fonduose pabaigos atvejai, taip pat ir atvejis, kai pensijų kaupimas nutraukiamas dalyvio iniciatyva, kai yra svarbių priežasčių.
Naujausi komentarai