Pereiti į pagrindinį turinį

Mažėja kailinių poreikis: tam įtaką daro ne tik klimato atšilimas

2023-01-22 21:04

Kailinių siuvėjai ir pardavėjai sako pastebintys, kad menksta kailinių pirkimai ir jų poreikis. Tam esą įtakos turi ir klimato atšilimas, ir karas Ukrainoje, ir dalies gyventojų pozicija, kad neetiška gyvūnus auginti ir žudyti dėl jų kailių.

Freepik.com nuotr.

Tuo tarpu į valymo įmones kailinių atnešama mažiau, nes rečiau vilkint, jie nesusitepa. Natūralaus ir dirbtinio kailio drabužius valančios įmonės „Švaros pasaulis“ komercijos direktorė Vida Novakienė sakė, kad klientų, atnešančių valyti kailinius, mažėja jau maždaug penkerius metus.

„Jaučiasi sumažėjimas. Kailinius rečiau užsivelka žmonės. Pažiūrėkite, kokios mūsų žiemos. Kailinius keičia visokios pūkinės striukės. Be to, kailiniai dažniausiai tamsūs – ne taip tepasi“, – BNS teigė ji.  

Natūralių kailinių siuvimo įmonės „Šilta mada“ savininkė Astra Gintautaitė BNS kalbėjo, kad atšilusios žiemos ir trumpi šalčių tarpsniai turi įtakos kailinių pardavimams.

„Ne taip gausiai perka, nes klimatas šiltesnis, bet kailis tikrai nepamirštas“, – tvirtino ji.  

„Šiltos mados“ savininkė pastebi, kad kailinių įsigyti žmonės skuba tik tada, kai atšąla.

Daugiau siuvame ilgų gaminių, o ne trumpų.

„Kai pašąla. Sugriūna vienu metu. Nori įsigyti čia ir dabar. Nenori laukti, nori įsigyti greit, nes lauke šalta. Anksčiau buvo, kad daugiau ateidavo pavasarį, vasarą žiemai kalinių ieškotis, nuolaidų gaudavo, pigiau įsigydavo. Dabar kitaip – šalta ir reikia pirštinių, kepurių ir jos kaip bandelės gruodžio pradžioje, kai buvo šaltukas, buvo kepamos“, – tvirtino A. Gintautaitė.

Anot jos, kailinių siuvėjai prisitaiko prie šylančio klimato – išdirbėjai stengiasi ploniau išdirbti kailį, palengvinti jį. Pastebima, kad padaugėjo siuvimų iš plonesnio avikailio. 

Pasak A. Gintautaitės, pastaruoju metu populiaresni palto ilgio kailiniai: „Daugiau siuvame ilgų gaminių, o ne trumpų“.

Tuo tarpu 25-erius metus kailinius iš trijų dešimčių tiekėjų atsivežančios įmonės „Karališkas tigras“ savininkas Mečislovas Subelis BNS teigė, kad ypatingo pardavimų mažėjimo nėra.

„Viskas yra gerai, normaliai. Yra didelis segmentas žmonių, kurie nori ir norės kailinių. Nėra jokio pablogėjimo, jeigu niekas netrukdo, pavyzdžiui, karantinai, karai, bet paskui viskas baigiasi, o žmonės puoštis nori“, – teigė jis.

M. Subelis pabrėžė, kad dėl karo Ukrainoje vis tik aptirpo pirkėjų srautas iš Rusijos, Baltarusijos, tačiau jis to sumažėjimo dideliu nevadina.

„Turėjome iš ten klientų, kai kurie dar užvažiuoja, kažkokiu būdu atsiranda. Tie ukrainiečiai, kurie čia gyvena, irgi įsigyja“, – sakė M. Subelis, pripažinęs, kad prasidėjus Rusijos invazijai į Ukrainą, prekyba tam tikrą laiką buvo apskritai sustojusi.

„Vilniaus kailiai“, kadaise „Akropoliuose“ turėję bent po parduotuvę, nei iš natūralaus, nei iš dirbtinio kailio drabužių nebesiuva nuo 2019 metų – įmonė šią veiklą nutraukė, nes sustojo produkcijos eksportas į Jungtinę Karalystę jai pasitraukus iš Europos Sąjungos. Įmonė taip pat nebeteikia kailinių taisymo paslaugų, e.parduotuvėje išparduoda tik likučius. 

„Kailių karaliene“ vadintos Nijolės Veličkienės verslas bankrutavo.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų