„Įvertinę Lietuvos pašto prašymą dėl šių tarifų didinimo bei atsižvelgdami į tai, kad paslaugų teikimas esamomis kainomis turi įtakos nuostolių susidarymui, siūlome juos didinti“, – pranešime sakė RRT tarybos pirmininko pavaduotojas Darius Kuliešius.
Tarnybos siūlymu, Lietuvoje siunčiamų korespondencijos siuntų tarifai nuo sausio 1 dienos vidutiniškai būtų didinami apie 43 proc., siuntinio tarifas – 15 proc. už vienetą ir 46 proc. už kilogramą, atsižvelgiant į Lietuvos pašto pateiktas šių paslaugų teikimo sąnaudas pernai bei į numatomą šių paslaugų vieneto sąnaudų mažėjimą 2025 metais.
Tarnybos projektu taip pat siūloma tarptautinių korespondencijos siuntų apdorojimo Lietuvoje tarifo dalį vidutiniškai didinti 27 proc., tuo tarpu siuntinio tarifo dalis už vienetą ir už kilogramą mažėtų po 4 proc.
Projektu nekeičiamas tiek Lietuvoje siunčiamų, tiek tarptautinių pašto siuntų įvertinimo mokestis.
„Skaičiai mums rodo, kad vienas namų ūkis per metus vidutiniškai išsiunčia tik iki vienos universaliosios pašto siuntos, todėl tarifų didėjimas neturės reikšmingos įtakos namų ūkio išlaidoms ateinančiais metais“, – pridūrė jis.
Pasak D. Kuliešiaus, šių metų pirmąjį pusmetį, palyginti su tuo pat metu pernai, universaliosios pašto paslaugos kiekis sumažėjo apie 38 proc. ir sudarė 9 proc. visos pašto rinkos. Mažėjimą lemia augantis visuomenės skaitmenizacijos lygis.
Anot jo, Lietuvos paštas patiria didelius pastovius kaštus, susijusius su pašto tinklo išlaikymu ir kokybės reikalavimų užtikrinimu, dėl ko, stipriai mažėjant paslaugos kiekiui, jos vieneto savikaina išauga.
„Neužtikrinus Lietuvos pašto patiriamų sąnaudų padengimo, išaugtų jo patiriami nuostoliai, kurie būtų kompensuojami iš valstybės biudžeto lėšų“, – teigė D. Kuliešius.
Vadovaujantis Pašto įstatymu, RRT tvirtina universaliosios pašto paslaugos didžiausius tarifus. Šiuo metu paskelbta viešoji konsultacija, kurios metu pašto rinkos dalyviai ir kiti suinteresuotieji asmenys gali teikti siūlymus ir pastabas.
(be temos)