Milijardinis pažadas Lietuvai virto trupiniais Pereiti į pagrindinį turinį

Milijardinis pažadas Lietuvai virto trupiniais

2026-02-15 20:08

Verslas pasigedo Taivano žadėtų investicijų Lietuvoje. Skaičiuojama, kad per 3,5 metų iš sutarto 1 mlrd. taivaniečiai investavo vos 16 mln. eurų. Tai reiškia, kad Lietuva dėl Taivano atstovybės sugriovė santykius su Kinija, o mainais beveik nieko negavo.


<span>Milijardinis pažadas Lietuvai virto trupiniais   </span>
Milijardinis pažadas Lietuvai virto trupiniais / D. Labučio/ELTOS nuotr.

„Deja, reikia konstatuoti, kad kol kas tos investicijos yra ypatingai menkos, net jei palygintume su kitomis regiono valstybėmis, kur Taivanas investuoja“, – komentavo Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Andrius Romanovskis.

Taivanas žadėjo į Lietuvą investuoti daugiau nei 1 mlrd. Be to, panašu, jog Taivanas didelių planų Lietuvoje daugiau neturi.

„Rezultate turime vos 25 mln. eurų paskolų ir dar mažiau nei 20 mln. investicijų į rizikos kapitalą“, – aiškino A. Romanovskis.

Andrius Romanovskis

Skaičiuojama, kad iš žadėto 1 mlrd. per 3,5 metų Taivanas Lietuvoje investavo į vieną medicininės, lazerinės ir finansinių technologijų įmones, o tai apie 16 mln.

„Kalbant apie investicijas, lėšas bei bendradarbiavimą su Taivanu, buvo didesnis lūkestis“, – neslėpė buvusi Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Neoficialiai investicijos laikytos padėka už atidarytą Taivano atstovybę Vilniuje, sugriovusia Lietuvos ir Kinijos santykius.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

„Žinoma, rezultatas galėjo būti didesnis ir vis dar gali būti didesnis, nes daug projektų ateityje galima įgyvendinti. Tiesa, reikėtų pasistengti“, – tvirtino konservatorių lyderis Laurynas Kasčiūnas.

Taivanas įsteigė fondus, tačiau investicijos nejuda nei prie konservatorių, nei prie dabartinės socialdemokratų valdžios.

Investuoti 1 mlrd. žadėta tik Lietuvoje, tačiau fondą Taivanas įsteigė visam Vidurio ir Rytų Europos regionui.

Buvusi Seimo pirmininkė, kuri pati Taivane derėjosi dėl investicijų, ekonominę naudą dabar laiko antraeile.

„Tai yra saugumo, gynybos ir bendradarbiavimo su demokratijomis nauda, kurią išmatuoti eurais nėra įmanoma“, – tikino V. Čmilytė-Nielsen.

Daugiausia investicijų Europoje, anot Lietuvos verslo konfederacijos, iš Taivano gavo Slovakija.

Ir vertybės, ir abipusė nauda, yra labai svarbūs mūsų ryšių palaikymui.

Panašu, jog plano, kas bus toliau, ankstesnė valdžia neturėjo ir tikėjosi, kad estafetę perims verslas. Tiesa, pats verslas prašė politikų lyderystės.

„Priminimas, parodant, kad ir vertybės, ir abipusė nauda, yra labai svarbūs mūsų ryšių palaikymui“, – teigė A. Romanovskis.

Tiesa, šiuo metu Lietuva ieško būdų, kaip santykius su Kinija pagerinti. Premjerė Inga Ruginienė savo ruožtu sakė, kad Lietuva šoko prieš traukinį, atidarydama atstovybę Taivano vardu.

„Išsiskirti iš konteksto, žinant, kad pavadinimas sukels tam tikrų pasekmių, buvo skubotas žingsnis. Ką, manau, galėtumėme pataisyti“, – neslėpė politikė.

Už šiltesnius santykius, kinai reikalauja keisti kryptį dėl Taivano.

Be to, premjerė užsiminė, kad nematytų problemos Taivano atstovybę pervadinti Taipėjaus vardu. Tiesa, prezidentas aiškino, kad pavadinimas galėtų būti keičiamas tik su paties Taivano pritarimu.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Vogimo viršūnė

Didybės nauseda, Dabar pirks 44 tankelius už 2 MILIJARDUS. 1 tankelio kaina- 40 MILIJONŲ. Tai Kauno stadiono kaina!!! KAS TAI ??? PARAMAI JAUNOMS ŠEIMOMS Būstui PINIGŲ kelių Eurų NĖRA, BET GELEŽIUKAMS UŽ 2 MILIJARDUS YRA? Eilė paramai 6 metai !!! KAS tai?? Kokios varganos Žmonių Pensijos, 30% Europos lygio. Ar Jie blogiau dirbo už vokietį ar švedą??? Pensijas gali sutvarkyti per DIENĄ!!! Kaip ir nulėkt į Ukrainą. Sodroje pinigų yra, 3 MIlijardai. Kas užbūrė nausėdą, kad ištisai varo karo psichozę? Dabar įvarys Mums 6%, 15 Milijardu nori iš Mūsų atimti. Pensijos eurais : Prancūzija – 2012 Ispanija – 1829 Estija- 820 Lietuva – 650 Infoclaud. lt
9
0
Jaunalietuviai

Cha cha cha... Galimai viskas išėjo dovanoms, medaliams ir biznio klasės skrydžiams... Apmovė provincialus siauraakiai. :)
12
0
Visi komentarai (2)

Daugiau naujienų