„Toliau ieškosime bendradarbiavimo ir partnerystės galimybių derinant interesus tarp viešojo ir privataus sektoriaus įstaigų“, – ketvirtadienį Seimui tvirtinant Vyriausybės programą sakė M. Jakubauskienė.
Pasak jos, dabar 50 tūkst. žmonių gydytojų konsultacijos laukia ilgiau nei du mėnesius, ir tokia situacija yra „absoliučiai nepriimtina“.
M. Jakubauskienės teigimu, apie 50 viešojo sektoriaus medicinos įstaigų dirba nuostolingai.
Ji teigė pritarianti prezidento pozicijai, jog su Ligonių kasa sutarčių neturinčių sveikatos įstaigų gydytojai neturėtų išduoti pacientams siuntimų nemokamoms paslaugoms ir išrašyti kompensuojamų vaistų receptų.
Seimas gruodžio pradžioje pakluso prezidento Gitano Nausėdos veto pataisoms, kuriomis siekta liberalizuoti siuntimų pas gydytojus išrašymą. Tai reiškia, kad liko galioti dabartinė įstatymo nuostata, pagal kurią siuntimus gali išduoti ir kompensuojamų vaistų receptus išrašyti gali tik su Ligonių kasa sutartis turinčių sveikatos įstaigų gydytojai.
Anot šalies vadovo, parlamentas, priėmęs naują teisinį reguliavimą, nepatvirtino jokių naujo reguliavimo įgyvendinimo kontrolės mechanizmų, todėl kyla piktnaudžiavimo arba korupcijos rizika.
Prezidentui vetavus pataisas prekybos tinklo „Norfa“ savininkas Dainius Dundulis pareiškė atsisakantis jo įkurto medicinos verslo – Sostinės medicinos centro, į kurį jis investavo per 40 mln. eurų. Jo teigimu, tokį klinikos likimą lėmė prezidento veto pataisoms, kurios būtų leidusios siuntimus nemokamoms sveikatos paslaugoms galėtų suteikti ir įstaigoms, nepriklausančios nacionalinei sveikatos sistemai.
Naujausi komentarai