N. Mačiulis: Lietuvos gyventojų lūkesčiai yra vieni aukščiausių Europos Sąjungoje

Vienas didžiausių šalyje komercinių bankų „Swedbank“ nekeičia šių metų Lietuvos bendrojo vidaus produkto (BVP) augimo prognozės – šalies ekonomika turėtų augti 1,8 proc., tuo metu 2025 metų prognozė didinama iki 2,8 proc.

Bankas sausį teigė besitikintis, kad 2025 metais šalies ekonomika augs 2,5 proc. – 0,5 punkto daugiau nei prognozuota lapkritį.

„Swedbank“ vyriausiojo ekonomisto Nerijaus Mačiulio teigimu, manoma, kad šiemet Lietuvos ekonomikos augimas bus sparčiausias tarp Baltijos šalių.

„Lietuvos gyventojų lūkesčiai yra vieni aukščiausi Europos Sąjungoje, sunku surasti tokių Europos Sąjungos šalių, kuriose gyventojai taip aukštai vertintų savo finansinę padėtį. (...) Lietuva yra pirmoji ir vienintelė Baltijos valstybė, kur pramonė jau auga“, – ketvirtadienį pristatydamas naujausias banko prognozes teigė N. Mačiulis.

Šių metų vidutinės infliacijos prognozę bankas mažina nuo 1,5 iki 1 proc., o vidutinio darbo užmokesčio augimo prognozę didina nuo 8,5 iki 9,2 proc.

„Lietuvos įmonės ir gyventojai gana nesunkiai išgyveno pasaulinės pramonės recesijos ir aukštų palūkanų normų laikotarpį. Nedarbo ir bankrotų lygis išliko žemas, būsto įperkamumas vėl pradėjo didėti, net matomi pirmieji šios rinkos atsigavimo ženklai. Bent jau ekonomikos fronte šiemet matome vis daugiau teigiamų tendencijų“, – teigė N. Mačiulis.

„Swedbank“ ekonomistai taip pat prognozuoja, kad Europos Centrinis Bankas (ECB) palūkanų normas šiemet mažins šiek tiek lėčiau nei tikėtasi anksčiau – keturis kartus iki 3 procentinių punktų.

Šalies eksporto augimas šiemet turėtų siekti 2,5 proc., kitais metais – 4,4 proc., importo – atitinkamai 5 ir 8,5 proc.

„Swedbank“ prognozuoja, kad nedarbo lygis išliks stabilus – 6,8 proc. šiais metais ir 6,4 proc. kitais.NAUJAUSI KOMENTARAI

Priėjo \\\\\.../////

Priėjo  \\\\\...///// portretas
(ne Kindziulis):-,o durnius tarė......................

Tai

Tai portretas
pakilti is dugno - auksciausiai ir reikia! 34 metus skendus,dabar reiketu kapstytis tikrai aukstai. Betgi kolkas esame skandinami toliau,nors lyg ir jau nera kur!

Normalioje EU

Normalioje EU  portretas
Salyje sitas "ekspertas" plautu banku unitazus uz savo kliedesius
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių